emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Бій

Є два типи українців. Для одних головна новина дня – це перемога «Шахтаря» над «Реалом». І є інша частина – ті, для кого було важливо, чи переможе справедливість у справі Ріффмастера українську судову систему.
Спойлер: не перемогла. Але давайте по порядку.
Під Шевченківським судом Києва ми провели практично весь день. І якщо перша його половина — це чай, кава, розмови про політику, то друга — це кров, вогонь, сльози, бійки, дим та поранення.
Під вечір ситуація напружувалась. Активісти потроху розходились, «космонавти» навпаки — сходились. Але ми, не повірите, разом із дружніми організаціями через Фейсбук змогли мобілізувати людей, щоб заблокувати всі виїзди зі суду. У нас був план, який майже спрацював. Але у житті «майже» не рахується...
Ми перекрили людьми всі виходи з території. Це була добре спланована та скоординована операція ДемСокири і дружніх організацій. До цього додайте невідомі автівки, забудькуваті власники яких залишили їх прямісінько під воротами суду, перекривши всі в‘їзди та виїзди (щоб Ріффмастера не змогли вивезти до СІЗО), а також дві аварії, які, неначе спеціально, сталися біля інших виїздів. Це був день сповнений приємних, ніким не спланованих, несподіванок. Ага.
А далі почався заміс з беркутами. Спочатку (ще коли суд не проголосив рішення) менти намагалися «качати» власників машин, які перекривали виїзд з суду. Після пари-трійки інцидентів зі штовханиною міліція, себто, як її там зараз — поліція, відступила. А потім суд проголосив, що Ріфф залишається під вартою – і «космонавти» відразу ж переходять у атаку. Прорив однієї лінії активістів, прорив другої лінії активістів. Багато побитих (нам і нами) облич та пик. Порвані куртки, рюкзаки, розбиті губи, брови, ниючі руки, перелякані строковики, дим, сльози на очах та наелектризоване повітря. Для багатьох — вперше з часів Майдану. Для декого — взагалі вперше в житті. Велика частина наших «демсокирян» пройшла бойове хрещення — відчули як солодко пахне дим та як сильно б’є беркут (і як солодко бити його у відповідь). Нічого, далі буде гірше, але цікавіше.
Тим часом беркут продовжував відтісняти активістів — Антон Колумбет та Серж Марко відчули себе буквально тротуарами. По них просто потоптались з десяток бійців МВС, які місили всіх підряд. З боями переважаючі сили супротивника відтіснили активістів, і машина з Ріффом прорвалася з двору суду. Це дорого коштувало і ментам, чимало з яких раптом з‘ясовували, що вони оточені не своїми друзяками, а зовсім навпаки, але і наші люди платили дорогу ціну.
Настав час шукати затриманих та поранених. Затриманих нуль. З пораненими гірше, навіть якщо не зважати на звичайні для масових сутичок синці і забої – двоє наших працівників штабу і декілька активістів прямо зараз проходять обстеження у лікарнях, ми тримаємо руку на пульсі і продовжуємо збирати інформацію про інших постраждалих.
Решта — отримали синці, порвані речі та розуміння того, що 2013 рік повернувся. Попереду — кримінальна справа, яка прилетить комусь із нас за організацію та нові битви.
А де битви, там і ми.
Передати привіт та подякувати донатами нашим мужнім активістам можна ось тут: https://is.gd/s2yQ43
Передавати привіт мусорам, суддям та прокурорам не треба. За вас це зробить Юрій Гудименко.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments