emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Кругова порука привелійованої касти недоторканих

Прочитав рішення Конституційного Суду. Аж 22 сторінки, але не надто складного тексту, у якому незліченну кількість разів повторено по суті один і той же меседж: "незалежність судової гілки влади є абсолютною, ніхто нас не може контролювати, лише ми (судді) самі".
Чесно кажучи, чекав чогось грунтовнішого. Якогось філософського осмислення принципу незалежності судової влади у балансі з вимогою доброчесності суддів, підзвітністю у т.ч. судової влади, а також системи стримувань та противаг між гілками влади у різних моделях демократії і т.п. Все-таки доктори наук і т.п.
А тут враження, що читаєш реферат, повний суперечностей і логічних нестиковок. Де в одному місці сказано, що боротьба з корупцією є надважливим завданням, а в іншому, що уникнення декларування не тягне на кримінальну відповідальність. У якому навіть відсутнє обгрунтування логіки переходу від заперечення конституційності права НАЗК контролювати декларації суддів до рішення про взагалі скасування повноважень НАЗК збирати декларації будь-кого.
Цікаво, що одночасно з цим рішенням судді КСУ опублікували заяву, адресовану до Президента, Спікера ВРУ та Прем'єр-Міністра, де стверджують, що "упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском" НАЗК та НАБУ: "Незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного Суду України так і Суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри". Що ж, сьогоднішнім рішенням КСУ повністю зруйнував будь-який авторитет та суспільну довіру до себе.
Гірше того, своїм рішенням КСУ руйнує суспільну легітимінсть принципу незалежності суддів, тільки збільшуючи суспільний запит на зовнішнє політичне втручання з тим, щоб покінчити з цією круговою порукою привелійованої касти недоторканих.
Проте, як це зробити? Припустимо, виходить на трибуну (або записує відео) Президент - а він "гарант додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО" - і каже: "Я розпускаю Конституційний суд України"? А той йому у відповідь рішення про неконституційність такого кроку. Яке остаточне і оскарженню не підлягає. Навіть якщо судді КСУ відверто маніпулюють Конституцією.
Subscribe

 • Політтехнологія

  Юрій Луценко 1 ч · Яйця у Медведчука виявилися міцнішими, ніж у боягузів Януковича чи Захарченка. Через…

 • Втрата часу

  Pavlo Klimkin 2 ч. · В Єврокомісії почали говорити про "фактичну інтеграцію" окупованого…

 • Злив

  Mason Lemberg 24 мин. · То ж треба було 2-3 роки каденції Пороха і ще 2 роки після того розказувати про те як…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments