emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Трохи скептицизму на емігрантську тему

Знову наткнувся на стереотип всередині країни, що Україна безталана і найкраще - це виїхати.
Дуже суперечлива думка, як на мене.
Чому? Бо в Україні вважають, якщо поїхати в Європу чи США, то буде точно краще. Влітку я був у Хорватії, це країна ЄС. Я не знаю, чим там краще ніж в Україні.
Біднота скрізь, низький рівень культури. Саме головне досягнення Хорватії, яке вони на кожному кроці демонструється- вихід у фінал під час чемпіонату Європи 2018 року. На цьому досягнення закінчуться.
Ок, ви скажете, навіщо вам Хорватія? Ви поїдете до Німеччини. Моє перше питання: ви знаєте німецьку?
Якщо не знаєте на рівні носія мови, то ваша вакансія скоріш за все - кур’єр. Звісно, якщо ви не геніальний науковець, інженер чи лікар.
Впевнений, що ви не такий, бо інакше в Україні ви б вже стригли капусту та воювали з конкурентами.
Скоріше за все, зірок з неба ви не хапаєте, мови не знаєте, але вважаєте, що десь вам буде краще ніж там де ви живите зараз, де є знайомі, друзі та родичи.
Ок, ви еммігрували з сумнівним знанням мови, з посереднім володінням професією по міркам України. Може потрібні десь руки та вас покликали.
Вітаю! Ви емігрант. Тепер ось ці крики про емігрантів від американських республіканців та європейських націоналістів, які ви з України так любите лайкати - це тепер про вас.
Ви гадаєте, що десь є толерантний світ? Де о вас не будуть витирати ноги? Якщо ви так думаєте, вітаю - ви наївний дурень.
О вас витруть ноги, але не так емоційно, як в Україні, а з милою посмішкою. Бо таких дурнів, бажаючих емігрувати в пошуках кращого життя стоїть у черзі весь світ та ще своїх з переферії вистачає.
Якщо вважаєте, що ви особливий, що виїжджаєте заради своїх майбутніх дітей, то ви тричі наївний дурачок. Якщо ви претесь без капіталу, без виклику на роботу на ваших умовах, то ваші майбутні діти будуть, як і ви, скоріше за все, кур‘єрами чи різноробочим все життя.
Наприклад в США, які є лідерами з технологій практично у всьому, я не знаю, чим ви можете бути їм цікаві, якщо тільки не ресурсами чи знанням України.
ІТ? Ну так США купить стартап, якщо він їм цікавий.
Найме тих, хто може створити, бо має багато грошей. Навіть дадуть грошей спробувати, чи може щось вийти. Якщо не вийде, то попрощаються)
Не будуть у США, як у радянському союзі пожиттєво платити за протирання штанів.
Наука? Ну на старті дадуть шанс попрацювати у спільній програмі, подивляться, як ви себе поводите, запропонують приїхати ще навчатись. Якщо ви такий, то у вас часу не буде нити та розмірковувати 🙂 Але я не впевен, що це те щасливе життя.
Медицина? Так зараз молодші медичні працівники потрібні. Але треба знання мови.
Фото, відео, медіа - тут просто напишу - КЕК.
Зйомка реклами цікава в Україні, бо можна зробити дешево. У США за дорого може багато хто.
Навіть не знаю, чим ви здивуєте країну, в якій є Голівуд.
Може зацікавити якийсь дуже нішивий метал мьюзік, але для цього у вас повинна бути вже аудіторія.
Фешн. Так моделі можуть бути цікавими, як і спортсмени, але це знову історія не про середньо статистичного українця, бажаючого емігрувати.
Я не буду розписувати, як у США все дорого, про податки, які в Україні більшість взагалі і дня не платила, про те, як дорого винаймати житло, їжу, транспорт. Про це багато, хто писав.
Я скажу лише одне - в Україні є ресурси, з якими можна роботи продукт, як ІТ так і медіа та все шо завгодно.
Завдяки тому, що на сплату податків дивляться кріз пальці можна робити стартап.
Чого нема в Україні, так це навчання управлінню, лідерству та психології. На 100 % припадає 99% шарлатанів, які парять курси курсів чи чарівну пігулку.
Головна проблема України - це дуже великий вплив стереотипів радянського виховання та постійна зневіра. Зневіра щодо себе та всього, що роблять та робиться🤷‍♂️

Від себе: Все доречно, влучно, хоча може й трохи надмірно. Але збірна Хорватії у 2018 вийшла у фінал ЧС, а не ЧЄ
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 28 comments