emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Що можна зробити

Законом не передбачено, що слід робити, якщо Конституційний Суд України своїми діями порушує Конституцію чи закони України.
Але точно відомо, що будь-яким чином змінювати рішення Конституційного Суду України може лише сам Конституційний Суд України.
Тож ось що я б зараз зробив в рамках закону.
1. Негайно спрямував в КСУ добре обґрунтоване подання щодо можливого порушення КСУ Конституції та Закону про КСУ під час ухвалення його рішення від 28.10.2020 (зокрема, через вихід КСУ в цьому рішенні за межі того, що було предметом відповідного конституційного подання).
2. У цьому поданні закликав КСУ призупинити дію його власного рішення від 28.10.2020 на час розгляду цього подання по суті.
3. Негайно заповнив три наявних вакансії в КСУ (плюс четверту, яку звільняє суддя Сліденко) особами, обраними за рекомендаціями зарубіжних фахівців (в рекомендацію Зевлади я вірю не більше, ніж в рекомендації Портнова чи Медведчука).
4. Очікував, що внаслідок цих кроків КСУ зрештою перегляне власне рішення по суті та ухвалить зваженіше рішення, яке справді сприятиме вдосконаленню системи українських антикорупційних органів (а що її треба серйозно вдосконалювати - це абсолютно очевидно).
Вважаю, це було б краще, ніж мостирити зараз "затички" в антикорупційне законодавство, відштовхуючись від рішення КСУ, яким воно є, і набагато краще, ніж божевільна та глибоко руйнівна ідея Зекоманди негайно "обнулити" весь склад КСУ.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments