emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

А обіцяли ж землю і свободу усім, крім куркулів і бандитів...

У сімнадцятому з'явились перші більшовики, агітували багато, обіцяли землю, свободу і половину куркульської хати. Щось чув про Петлюру, більшовики сказали, що то куркуль і ворог, а потім роздали куркульських овець. Більшовики втекли, з'явився якийсь гетьман. Овець вернули куркулям, а сусіду-агітатору дали батогів.
Потім більшовики вернулись. Комісар у шкірянці застрелив кількох куркулів. Овець роздали знову. Через день роздали череду, а потім і всіх коней. Сусід став головою сільради. Через місяць його найшли в криниці. Приїхав комісар і розказав, що у всьому винні куркулі і бандити. На далекому кутку спалили три хати. Одяг, рушники, посуд, керосинові лампи і навіть чоботи з тих хат роздавали прямо біля сільради. Комісар оголосив про створення колгоспу.
Минуло три місяці. Голову колгоспу знайшли за ставком застреленим. Комісар приїхав із загоном чрєзвичайки. У одній хаті знайшли обріз. Хату спалили. Курей і гусей роздавали прямо біля сільради.
Ввечері прийшов кум. Казав, що більшовики не люди. Казав, що їх стріляти треба, що десь поруч є отаман з козаками. Кум пішов до іншої хати. За два дні його забили прикладами перед сільрадою чекісти. Хату спалили, але нічого цього разу не роздавали. Мабуть, забрали собі.
Минув рік. Знову приїхав комісар. Оголосили збори біля сільради. Казали, що з бандитами і куркулями покінчено. Ввечері спалили останню куркульську хату. У їх сусідів забрали порося і смажили у садочку.
Минуло ще пару років. Усіх заганяли у колгосп. На зборах розказували про генеральну лінію партії. А вчора зранку забрали і овець, і корів, і навіть курей до колгоспного курника. У голови сільради згоріла хата. Приїхав комісар. Сказав, що все село куркульське. Потім пішов до хати батюшки, схопив його за бороду, витяг на двір та застрелив. З церкви наказав зробити склад. Пообіцяв за три дні бути зі своїм загоном.
Через три дні арештували зо два десятка людей. Кудись повезли. Комісар сказав, що тепер у селі немає шкідників і колгосп працюватиме на благо всієї країни.
Минуло кілька років. Приїхав комісар, обізвав все село куркулями і кричав про чорну дошку. Їсти немає чого. Між хатами ходили комсомольці і шукали, звиняйте, гімно. Бо якщо є гімно, отже, їжу заховав від держави.
Вночі прийшли і до мене. Комісар з комсомольцями. Запитали де ховаю зерно. Сказали, що чиню опір. Застрелели біля клуні. А обіцяли ж землю і свободу усім, крім куркулів і бандитів...
Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments