emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Анатомія ненависті

Щодо маніакальної зацикленості Зеленського на Порошенку.
Відповідаючи на запитання Серія Висоцького про ставлення до нього Зеленського (у недавньому інтерв‘ю на Еспресо), Порох дуже влучно згадав відому сентенцію про «ми любимо людину за добре, що їй зробили й ненавидимо за погане». Зеленський побудував свою карколомну політичну кар‘єру навіть не на критиці Порошенка, а на його репутаційному знищенні. І чим більш несправедливо й ницо він це робив, тим більше сам себе переконував, що Порошенко - вселенське зло. Це абсолютно зрозумілий захисний психологічний механізм.
Крім того, які б потішні й вальяжні мордочки Янелох би нам не зображав у телевізорі, не відчувати, що його президентство - це череда постійних провалів і невдач, Янелох не може. І підвищувати себе він здатен тільки продовжуючи приниження іншого - того, з ким його всі критично порівнюють. Це другий психологічний механізм, який тут спрацьовує.
Але, крім ментальних факторів, є тут і ще один - більш раціональний. Нищівна критика вже не дозволяє з попередньою переконливістю розповідати про досягнення - ані в боротьбі з Ковідом, ані в будівництві доріг. Тому й доводиться від байок про здобутки, котрі добре продавалися на початку каденції, повертатися «на стадіон» - де приниження Порошенка (принаймні, у свідомості його прихильників) створювало ілюзію його власного «віннерства».
П.С. Нехай професійні психологи вибачать мені ці дилетантські вправи в аналізі. Навіть моїх скромних знань та життєвого досвіду достатньо, щоб звернути на це увагу. Тим паче, що Зеленський - еталонний наочний посібник для психоаналітика-початківця.
Subscribe

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment