emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Злиття

1. Спочатку я, як і більшість інших, сприйняв інформацію про затримання в Білорусі групи вагнерівців як епізод невдалого втручання Кремля в тамтешні вибори. І навіть написав про це так. Але пара розмов із колишніми й діючими керівниками правоохоронних органів усе поставили на свої місця - ще до відомої публікації Бутусова. Мені вистачило життєвого досвіду визнати, наскільки версія української спецоперації ліпше лягає на відомі факти, аніж перша.
2. Мене дуже засмутила скептична і глузлива (по відношенню до СБУ та зовнішньої розвідки) реакція багатьох із вас після оприлюднення реальних фактів. Грицак зробив із Служби (принаймні, деяких її підрозділів) по-справжньому ефективні інструменти боротьби з ворогом, а співробітництво із західними колегами дало можливість планувати й здійснювати операції на цілком «дорослому» рівні. Чому ми так легко готові вірити будь-яким наклепам на наші спецслужби - питання не до них, а до нас самих.
3. Реакція Баранецького й Бурби на злив операції показала, що, нехай у питаннях честі нашим генералам іще далеко до рівня цивілізованих країн, але й затюканими совковими пішаками вони вже не є.
3. Якби операцію не злили, ми отримали б дуже серйозний важіль для звільнення всіх наших бранців у РФ та на контрольованих нею територіях і фантастичну моральну перевагу у війні за незалежність. А так - просто скомпрометували й зганьбили себе в очах друзів і союзників.
4. Аналіз наступних, після злиття московитам спецоперації, подій показує, що найпростіше (стигматичне) пояснення «це зробив Єрмак, бо він агент Кремля» не факт, що є вірним (або, принаймні, таким простим). На мою думку, дозвіл на злиття інформації Єрмак отримав від Зеленського. Останній панічно боїться розгнівати Путіна, бо це, крім іншого, може призвести до загострення на Сході - й не залишить навіть спогадів про «ефективні миротворчі зусилля» Янелоха. Так ми всією країною стали заручниками його політичного рейтинга.
5. Дуже сподіваюся, що на неминучому наступному слідстві Єрмак розповість і про це. Якщо не втече до Чекістану, як у них заведено
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments