emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Коза Ностра

Ситуація, яка склалася в СБУ - це пряма відповідальність Володимира Зеленського.
Не буду зараз обговорювати чи справді один високопоставлений співробітник СБУ замовив вбивство іншого високопосадового співробітника. Це може бути не правдою. Завжди є вірогідність того, що ми спостерігаємо банальну фабрикація кримінальної справи одних контролерів фінансових потоків в СБУ проти інших.
Але в будь-якому разі, поява цієї інформації в публічній площині свідчить про наступне.
По-перше, СБУ за керівництва Зеленського та його друга Баканова остаточно перетворилася із структури, яка вирішує завдання безпеки держави на корупційну годівницю, під виглядом якої за ренту конкурують декілька внутрішніх угрупувань. Це вже не спецслужба, а якась Коза Ностра, в рамках якої апаратні кримінальні «сім’ї» вирішують свої протиріччя мафіозними методами.
По-друге, це демонструє загальну деградацію інституції. Апаратні війни всередні спецслужб були завжди. Але вирішувалися вони політичними інструментами та методами спецслужб. Тобто, навіть в рамках корупційноної діяльності співробітники спецслужби діяли як співробітники спецслужби. Збирали компромат один на одного, заводили кримінальні провадження, змагалися за вплив на політиків, доводили неефективність роботи конкурентів. Навіть в рамках корупційної системи вели себе як офіцери, а не як бандити. Знову ж, не стверджую що це - добре. Говорю тільки про те, наскільки деградувала сама інституція та система державного управління, якщо високопосадові офіцери починають діяти як бандити, які ділять п’ять ларьків.
По-третє, комерціалізація діяльності СБУ досягла такого масштабу, яка безпосередньо загрожує національній безпеці. Бо для людей які діють таким чином в принципі немає ніяких червоних ліній. Це називається пуститися берегу. За умов такого розкладення СБУ, спецслужби Росії, які попри все оперують власними шовіністичними державними інтересами, повинні почуватися всередині структури українських спецслужб як в себе вдома. Ще раз повторюю, що питання корупції в розрізі національної безпеки - це не питання хабарів та маєтків. Корумпованість наших спецслужб створює поживне поле для втілення спеціальних заходів ФСБ та СВР РФ, в рамках яких корумповані співробітники наших спецслужб вербуються ворогом. Через фінансові потоки та компромат.
В-четвертих. Президент України, голова СБУ та політичне керівництво держави повністю втратили контроль над тим, що відбувається у спецслужбах та державі загалом.
Можна багато говорити про реформу СБУ. Але державна вертикаль вибудовується політикам. Ніяка реформа не потрібна для того, щоби не допускати ситуації, за якої генерали починають замовляти один-одного в боротьбі за умовну митницю з її контрабасом. Для цього потрібне хоч якесь раціональне розуміння кадрової політики та того, як працюю система.
Узурпувавши владу в країні Володимир Зеленський так і не зрозумів що з цією владою робити та як її відправляти. Капітан лежить в теплій ванні, вважаючи що він ще щось контролює на своєму кораблі. А в цей час його підлеглі виносять останне срібло з столової першого класу. Зеленський з його особистими вадами - це загроза самому існуванню держави.
Subscribe

 • А тепер д‌і‌с‌к‌о‌т‌є‌к‌а‌ !

  Prozapas Лас-Вегас під Одесою збудували? Збудували. Діснейленд на Хортиці відкрили? Відкрили? Поріг економічного прориву переступили? Переступили.…

 • Хроника одного президента ‎16.‎09.‎2021

  Хроника одного президента ‎16.‎09.‎2021 В окружении президента Молдовы Майи Санду запрос Украины на экстрадиции Чауса…

 • Вечерняя Таня Адамс

  Tanya Adams Добрейшего вечерочка. Жизнь бьёт ключом? Монолитным рожковым 72\74? Отож… 📌 Недавно милиция с Поярковым учила Конституцию до…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments