emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Референдум- класичний механізм узурпації

Проголосувавши за закон про референдум народні депутати просто обнулили і себе і систему балансів та противаг в державі. Та подарували Зеленському чарівну паличку популіста.
Особливо турбує норма при те, що референдум може скасовувати дію ухвалених законів. Який простір для фантазії. Винести на референдум питання скасування закону про мову, чи закону про люстрацію. За народної ініціативи, звичайно. Яку підготує досвідчений в цьому пан Медведчук - ще той майстер «сіток».
Але турбує мене інше. Так, для Зеленського цей закон - просто інструмент популізму. Коли можна голосними та беззмістовними питаннями заглушити об’єктивний негатив від результатів власного правління. Але в досвідчених руках, руках які будуть знати як функціонує влади та політика, це закон про «народовладдя» може перетворитися на інструмент дуже швидкої узурпації влади. Зеленський заради оплесків руйнує державу та готує диктаторські важелі для того, хто прийде після нього.

Від себе: За якимись нечисельними винятками, референдуми виконуть функції демонтажу електоральної демократії та встановлення диктатури. Зазвичай, на референдум приховано виносять кілька питань, а не одне. Якщо прибрати різні словесні визерунки, загальна структура такого маніпулітивного питання, приблизно така:

Ви хочете, щоб правлячий маньяк мав необмежену владу на все своє життя, аби боротися за все добре проти всьго поганого?

Стадо ідіотів Мудрий нарід каже "Так". Хто ж хоче , щоб було не добре, а погано?!

Найбільш відомий й катастрофічний за наслідками був референдум у серпні 1934 року у Німеччині після смерті Гіденбурга. Референдум де факто відмінив всі вибори, й вручив Гітлеру необмежену владу. Наслідкі для німців відомі: 8 мільйонів загиблих, зруйнована країна, окупація 4 арміями.
Треба зазначити, що попри поширену оману, Гітлер та його партія жодних виборів ніколи не вигравали. Зокрема, менш ніж за 2 роки до референдуму він програв президентські вибори Гінденбургові. Жодного разу його партія не отримувала через вибори більшості у Рейхстазі. А от референдум переможно виграв!
Subscribe

 • Избиратели

  Роман Шрайк 11 ч. · да, слова владимира зеленского о том, что историю с его офшорами расследовали не…

 • Омелян. Перемога!

  Volodymyr Omelyan 8 ч. · У червні 2020 представники Офісу Президента України запропонували мені високу…

 • Терроризм

  Юрій Бутусов 5 ч. · Россия взяла в заложники миссию ОБСЕ на Донбассе чтобы обменять их на взятого в плен…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment