emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Дирижабль

Днями, а саме 21 січня, з’явилась інформація від Андрія Портнова про виграш ним справи у Міністерства освіти і науки про шкільні підручники історії, розглянутої ОАСК, справа 640/10678/20. Вже з’явився повний текст рішення, то ж можна коментувати.
Обговорюване рішення суду не є абсолютною поразкою та не є абсолютною перемогою. В колі юристів таке явище називають «процес заради процесу», коли особа формує позовні вимоги до МОН у зв'язку з порушенням відносно нього Закону "Про звернення громадян", оскільки службовці МОН не знайшли часу та натхнення відпрацювати звернення належним чином та надати обгрунтовану відповідь, обмежившись формальною відпискою. Загалом, усі чиновники люблять так робити, це відомий факт.
Предметом розгляду в судовому порядку було питання ДОТРИМАННЯ МОН України ПОРЯДКУ розгляду звернення позивача, яке зареєстровано у директораті шкільної освіти Міністерства освіти і науки України 30 березня 2020 року за № П-2433/0-20 і виконання покладених на МОН Законами України «Про освіту» та «Про звернення громадян» обов`язків щодо здійснення перевірки обставин дотримання вимог принципу академічної доброчесності, з порушенням якого позивач пов'язує викладення матеріалу у підручниках з історії України фактів здійснення розстрілу активістів Євромайдану "силовиками". Конкретно, у рішенні йдеться про те, що вказуючи у підручниках про розстріл протестувальників снайперами «Беркуту», в Україні відсутні вироки суду, які набрали законної сили, що встановлювали б ці факти.
Проте цього ж дня, коли було прийнято рішення ОАСК, було ухвалено 5 рішень ЄСПЛ по справам майдану. ЄСПЛ виніс ці рішення у справах Шморгунов та інші проти України, Кадура і Смалій проти України, Луценко та Вербицький проти України, Воронцов та інші проти України та Дубовцев та інші проти України. Суд встановив, що владні органи умисно застосовували жорстоке поводження та що держава була відповідальна за вбивство одного із протестувальників. Суд також зауважив, що багато з рішень про тримання під вартою були свавільними. Загалом, ЄСПЛ виявив ознаки того, що встановлені порушення "були частиною певної стратегії владних органів". І це встановлені факти.
Рішенням ОАСК не встановлено обов'язку МОН щодо скасування нормативних документів чи виправлення підручників, лише обов'язок щодо повернення до розгляду звернення та перевірки наведених у зверненні обставин. Тобто, при такому повторному розгляді, МОН може прийти до висновку, що тексти підручників відповідають формуванню державної політики к сфері загальної і середньої освіти.
Окрім іншого, рішення ОАСК не набрало законної сили і може бути оскаржено до апеляційного суду (штовхніть хтось Шмигаля). Якщо МОН з якихось причин не скористається своїм правом на апеляційне оскарження, то після набрання рішення законної сили Директорат шкільної освіти Міністерства освіти і науки України після перевірки та перегляду підручників представить заявнику детальну відповідь. Сподіваюсь, ця відповідь буде саме про те, що підручники з Історії 5-11 клас видавництва 2018-19 років освітлюють вірно новітню історію Україну.
Ми всі з Вами є свідками і творцями цієї, новітньої історії нашої країни. І її переписувати на догоду політичним маніпуляціям не можна.
Пам’ятаймо про це.
Принагідно нагадую, що Портнов - резиновий вироб, що позиціонує себе дирижаблем. І ви йому допомогаєте кожного разу, коли розносите його брехню та галімі понти. Жодного зобов'язання МОН змінити підручники в судовому рішенні нема.
Subscribe

 • Впервые

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 4 ч. · Глава МИД Кулеба по итогам заседания СНБО с пафосом заявил,…

 • Крекс, фекс, пекс!

 • Чаус Шредінгера

  Сергей Высоцкий 2 ч. · Чаус Шредінгера Президентство Зеленського - це вже не «Свати». Це…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments