emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Донецький Дахау

сьогодні опублікував кілька знімків донецького концтабору «Ізоляція», в якому бойовики ДНР тримають своїх в'язнів. Сам Стас теж провів там чимало часу і описав цей період свого життя в книзі «Світлий шлях».
Якраз днями закінчив її читати. І можу сказати без жодного перебільшення, що у Стаса вийшла велика книга, яка посяде гідне місце серед кращих творів української літератури.
Справа не тільки в її літературних перевагах, які безумовно є. У нас виходить чимало книг, написаних талановитими авторами. Головне - в книзі Асєєва описується реальний досвід перебування у нелегальній в'язниці з дуже жорсткими умовами утримання. Досвід, через який автор пройшов особисто. І це надає тексту особливої ​​ваги. За останній час жодний інший твір не викликав у мене таких емоцій.
Найбільше вразила буденність описуваного зла. Автору дуже добре вдалося її передати. Всі ці страшні місця, де тримають і катують заручників (підвали, концтабір «Ізоляція») - знаходяться не десь за містом, у закритій зоні. Це просто звичайні будівлі Донецька, які мають конкретні адреси в межах міста. Повз них тротуарами цілий день ходять люди, проїжджають автобуси з пасажирами, а в цей час за вікном когось б'ють струмом та душать пакетом. Цікаво, що відчувають донеччани, які кожен день їздять на роботу повз «донецький Дахау»? Адже про те, що відбувається в «Ізоляції», вже пишуть не тільки в українських, але і в російських ЗМІ. Отже, люди знають, що це за місце.
Книгу Стаса обов'язково потрібно перевести хоча б на основні європейські мови і презентувати в ЄС. Без допомоги держави тут не обійтися, але це той випадок, коли допомагати дійсно потрібно. Великих витрат це не потребує, а ефект складно перебільшити. Вкрай важливо відкрити світу, що насправді відбувається зараз на непідконтрольній частини Донбасу. І зайвий раз нагадати, що відповідальність за всю цю дичину несе Росія, яка цю територію контролює.
Замовити книгу Асєєва можна за посиланням.
Вона написана українською та російською мовою. Дуже раджу прочитати.
Subscribe

 • Грязный стукач

  Борислав Береза 4 ч. · То, что Серёжа Лещенко стал банальным наёмником Банковой все уже давно…

 • Торговля на крови

  Юрій Бутусов 2 ч. · Торговля на крови: зачем Зеленский начал масштабные закупки электрики у…

 • “Здесь был Вова”

  Павел Казарин Вчера в 08:53 · Президентская каденция Владимира Зеленского достигла экватора.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments