emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Працює - не чіпай!

Працює - не чіпай!
Дуже дивні події відбуваються в українській ІТ-галузі. Роками без особливої допомоги держави розвивалась ціла галузь, в якій за валюту і на закордонного замовника працюють декілька сотень тисяч працівників. Платять якісь податки, створюють робочі місця, зробили цілу моду на професію програміста. Здавалось би, живи та радій собі, використовуючи золоте інженерне правило: "Якщо працює, то не чіпай..."
Але завжди поруч з галуззю якісь спроби їй допомогти збоку держави, спроби розказати про соціальну справедливість та обкласти податками цих капіталістів, щоб були як всі.
Вся проблема в тому, що айтішникі, всі ці ФОП-и та контори, що їх наймають, заробляють для країни валюту. Всі свої зароблені гроші айтішник поступово залишить в країні, частково через сплату НДС, купівлю пального чи інвестицій в будівельні та інші галузі в самій країні.
Але завжди, завжди знаходяться буремні реформатори, які хочуть винайти якусь чудову нову форму для айтішників - чи то податки, чи то черговий закон, чи то ще щось. І вони будуть всиратись, доводячи, що хочуть, тільки як краще. Як показує історія, працює - не чіпай. Це золоте інженерне правило написано, як і військовий устав, кров'ю, потом та купою провалених проектів.
Якщо ви хочете справедливості та податків, то ніхто ж не заважав клоуну піти вчитись на програміста. Навіть його міністру з питань айті Федорову ніхто не заважав стати програмістом.
А з цих всіх "реформ" більш за все будуть радіти росіяни, бо українська айті-галузь для них не тільки суперник, але і така собі друга газо-транспортна система. Тільки цього разу вона транспортує до країну валюту.
Перекрий чи заважай розвиватись декільком ключовим галузям в країні, і не треба вигравати жодної війни. Без грошей люди на чергових виборах оберуть чергового клоуна-рятівника з московським патріархату в голові, з російською мовою та простими рішеннями як у Мадуро чи Лукашенка.
Subscribe

 • Ми переможемо

  Юрій Гудименко 3 ч. · Досить, бляха, скиглити. Ми не програємо цю війну. Ми її виграємо. Наголоси ставте…

 • Гра в мовчанку

  Валерій Прозапас 7 ч. · Зверніть увагу на вже традиційний ігнор втрат на фронті з боку…

 • Большой поэт все понимал

  Интересно, что лирический герой (не надо никогда его путать с автором) несомненно влюбляется в свою жертву. Лихорадочно ищет опоры, какие-то…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments