emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Наївний Трегубов

Victor Tregubov
9 ч.
Я зневажаю СРСР усіма фібрами своєї душі.
Але інколи мені здається, що - впродовж дуже короткого періоду часу - шанс стати чимось нормальним, чи, принаймні, відмінним від велетенського концтабору на 1/6 суходолу, у нього все ж був.
Двадцяті. НЕП в економіці, коренізація в національній політиці, відродження в культурі. Після жахів червоного терору та військового комунізму, певно, людям щиро здавалося, що попри всі більшовицькі злочини, революція справді зрештою призвела до чогось пристойного, що страхи не виправдалися, і що тепер все буде гаразд. Бо виглядало справді краще, ніж за царя.
А потім прийшов культ особистості, тридцяті, Голодомор, Великий Терор, війна.
І інколи дуже цікаво, чи був хоч малесенький шанс, що так не буде. Чи була хоча б теоретична можливість вивернути на якісь пристойні рейки, і тим, що це не відбулося, ми частково завдячуємо ролі особистості в історії, чи СРСР програв шанс стати нормальною
країною від самого свого створення.

Від себе: добре ставлюся до цього автора, але він іноді верзе якісь дивні для історика дурниці.Як фаховий історик він мав би знати, що в 20 роки, відбувався нічим не менший терор ніж у 30-50-ті. Тоді, об*єктом цього терору були "колишні". А у 30х просто, за словами Солженіцина, "чудовисько почало їсти само себе". Отой Великий Терор- це саме воно. Фаховому історику взагалі не зле було б прочитати "Архипелаг Гулаг", аби не писати маячню.

А національне та культорне відродження в Україні, напнриклад, якось підозріло плавно перейшло у Голодомор. й навіть трохи з ним співпало.

Дурницею є твердження автора, що "...революція справді зрештою призвела до чогось пристойного, що страхи не виправдалися, і що тепер все буде гаразд. Бо виглядало справді краще, ніж за царя". Вони рівень життя та виробництва 1914 року, наздоганяли кілька десятирічь. Взагалі, марксисти у владі ніде в світі нічого, окрім зубожіння та кривавого жаху, не створили, попри всі багаточисельні спроби.


Одразу кинулося у очі дієслово "зневажаю".. Зневажати можна сусіда п*яничку, який не працює, а гроши позичає та не віддає. Мені дивно, що це дієслово може бути застосоване до маньяків- серийних вбивць, що запровадили державне рабство на 3 покоління..
Subscribe

 • Зеленые человечки

  Галина Штельмах 7 ч. · Арсен Зекиров, 29.01.2020 Помните как зеленые человечки захватывали Крым? Они…

 • Понравилось

  А що там у ПП - А що там у ЄС 2 ч. · Весь «сухой остаток» пресс-конференции Владимира Зеленского, посвященной…

 • Про професійних вічних «опозіціонєров»

  А що там у ПП - А що там у ЄС 2 ч. · Ще раз про професійних вічних «опозіціонєров». Бутусови, Дроздови, Яроші,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments