emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Коментар щодо одного, дуже примітивного, фейку проти Петра Порошенка

Борис Кушнірук
Коментар щодо одного, дуже примітивного, фейку проти Петра Порошенка
Мене постійно хтось з ФБ друзів чи читачів просить прокоментувати ту чи іншу подію. Причому, вони впевнені, що я майже зобов'язаний це робити.
Але у мене не завжди є час та бажання коментувати все, що, можливо, того потребує.
Так, наприклад, я не дуже хотів витрачати час на розлоге коментування вкидування в інформпростір “запису розмови Медведчук-Сурков”. Бо добре розумів, що цей “запис” оприлюднений лише з однією метою — ще трохи вилити інформаційного лайна на Петра Порошенка.
Але сьогодні мені довелося влізти у дискусію з одним відносно популярним блогером, який коментував цей “запис”, з відповідним “праведним” гнівом на адресу пана Порошенка.
Я ставлю слова “запис розмови” у лапки, бо, насправді, він є фейковими. Причому, схоже, йдеться не просто про компіляцію різних розмов Медведчука та Суркова, а про змонтований з електронним фальшуванням голосів фейк.
Чому так впевнено я стверджую, що йдеться про фейк, свідомо створений та поширений?
Для цього висновку достатньо проаналізувати декілька аспектів цього “запису розмови”.
Спочатку — коли ця “розмова” відбувалася?
Під час “розмови” Медведчук каже Суркову: “вчора дзвонив президенту в Австралію”.
Президент Петро Порошенко знаходився з візитом в Австралії 11-12 грудня 2014 року.
Таким чином, ця “розмова між Медведчуком та Сурковим” мала відбутися 12-13 грудня 2014 року.
Трохи згодом під час цієї “розмови” Медведчука з Сурковим йде наступний діалог:
“Медведчук: Слухай, ще в одну авантюру мене хочуть втягти.
Сурков: Чого?
Медведчук: Дивись, запропонував наш шановний Петре Олексійовичу, і це було підтримано Володимиром Володимировичем, взяти участь у звільненні полонених. Мені. Тобто він готовий дати мені мандат.
Сурков: Ну, так. Я знаю, що ти там ... можеш грати, так. І чого в підсумку?
Медведчук: Ну нічого, я чекаю мандат. (Сміється)
Сурков: Давай-давай, забирай-забирай”.
І тут ті, хто фактично заради цієї частини розмови весь цей фейк готували, потрапляють у пастку неспівпадіння часу подій.
Річ у тім, що інформація про включення Медведчука у склад ТКГ була оприлюднена ще у червні 2014 року. І це кожен може перевірити просто задавши пошук разом трьох прізвищ “Порошенко Меркель Медведчук”, наприклад, наведу такі посилання, хоча, насправді, їх значно більше:
Отже, ця інформація пресслужбою Президента Порошенка була оприлюднена ще 25 червня 2014 року. Саме з посиланням на повідомлення пресслужби Президента України наведені мною цілком респектабельні видання (“Інтерфакс”, “УНІАН”, “Українська правда”, “Сегодня”, “Дзеркало тижня”), тоді поширили цю інформацію.
Але згідно із “записом розмови” Медведчук повідомляє про це Суркову 12-13 грудня 2014 року. Ще і поради питає, чи є сенс йому цим займатися.
Тобто, минуло вже півроку, коли ця інформація була вже поширена українськими ЗМІ, а Медведчук повідомляє Суркову “новину”. Цікаво, кого за таких обставин творці цього “запису” ідіотом вважають — Медведчука чи Суркова, чи зразу обох?
Але наші “незалежні блогери”, які включилися у поширення та коментування цього фейку, кажуть, ну добре, щось тут не так. Але все ж таки, це Порошенко запропонував кандидатуру Медведчука, а його пресслужба просто приписала це Меркель.
У цьому випадку і ці “незалежні” блогери, і творці цього запису не сповна розумом вважають Петра Порошенка. Бо потрібно зовсім не розумітися на дипломатії та міжнародних зносинах, щоби уявити, що його пресслужба видає відверто недостовірну інформацію зі згадуванням канцлера Німеччини пані Меркель, підтримка якої вкрай потрібна і самому Президенту Петру Порошенко і Україні. Поширення недостовірної інформації неминуче обернулося би дипломатичним скандалом прямо тоді, причому, з офіційним запереченням з боку уряду Німеччини, чи, щонайменше, посольства цієї держави в Україні. Нічого гіршого для стосунків Порошенка з пані Меркель, мабуть, вигадати тоді було б неможливо.
Схоже, творці цього фейку, за яким стирчать вуха “Офісу” на Банковій, рівень професійних знань та розумових здібностей Петра Порошенка прирівнюють до свого рівня.
Що ж до готовності Петра Порошенка не заперечувати щодо кандидатури Медведчука, то потрібно просто знати його звички. Він протягом багатьох років у політиці завжди намагається домовлятися.
Він ні з ким не псує стосунки до рівня, який унеможливлює при потребі їх відновлення.
Значною мірою, ця звичка вести перемовини та домовлятися дозволила йому досягти і президентства, і головне — результатів на цій посаді, яких ніхто з його попередників не зміг отримати у неймовірно складних умовах зовнішньої агресії, відсутності власної більшості у парламенті, ментальних звичок українців несприйняття та недовіри до будь-якої влади.
Так, це його стиль поведінки у політиці.
Декого це дратує, багато хто саме тому вважає його нещирим, ну а частина людей взагалі це вважають його майже головним недоліком.
Але у політиці, як і у футболі, в історії залишається лише результат. А надзвичайно важливі для державності України результати діяльності Порошенка на посаді Президента України безглуздо заперечувати.
Що ж до цього “запису розмови”, то його творці, як вже довів досвід, нічого більш професійного та кращого, крім гри прутнем на роялі, розважаючи невибагливу публіку, робити не вміють. Тому і фейки вони спроможні робити лише такі самі.
Інша справа, що у мене є питання до Юрія Бутусова. Чому він, не провівши навіть простий контекстний аналіз, оприлюднив цей фейк на “Censor.net”.
На жаль, варіантів є лише два, і обидва доволі сумні. Перший — це непрофесіоналізм Бутусова, який, не перевіряючи достовірність інформації, дозволяє використовувати своє видання у якості “зливного бачка”. Другий — за використання інформаційного майданчику “Цензор” в якості місця для виплескування чергової порції інформаційного лайна проти Порошенка було заплачено.
Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments