emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зеленський та суди

Михайло Жернаков
4 ч.
Я думав, що після масштабних протестів по всій Україні і 10 000 людей під ОП в суботу влада хоч трішки прийде до тями.
Наївний.
Зеленський як не збирався робити судову реформу, так, схоже, і не збирається.
Виявляється, головною проблемою з судами Зеленський бачить не замовні рішення, через які саджають невинних, не циклопічних масштабів корупцію і навіть не те, що судами керують з РФ (за інформацією його ж секретаря РНБО Данілова).
Гарант Конституції і дотримання прав людини скаржитися перш за все на... нестачу суддів у судах. Саме з цього він почав свій виступ на форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя". Голову держави бентежить не те, що нас і з вами судять корупціонери, негідники і агенти ворога. А те, що цих вурдалаків у судовій системі замало.
Ок, зафіксували. Йдемо далі.
Рішення, які пропонує влада, теж відповідні - створити "суд у смартфоні" і запровадити суд присяжних. "Щоб було зручніше і прозоріше подавати до суду документи" а також щоб "народ безпосередньо брав участь у здійсненні судочинства". Про реформу ВККС і ВРП - двох ключових органів, які ідповідальні за стан судової системи в Україні - згадано лише побіжно і лише в контексті "страшного кадрового голоду в судах".
І суд присяжних, і електронні сервіси - це добре. Але це не вирішить головної проблеми - жахливої якості професійних суддів (який з точки зору доброчесності, так і компетентності).
Більше того, історіями про "участь народу у чомусь-там" і яскравими елементами смартфонового декору нас намагаються відволікти від основної дискусії - очищення суддівських органів і, відповідно, судів.
Але не вийде. Ми все бачимо.
І чергове намагання проголосувати завтра дно під назвою "законопроєкт 3711-д", який замість створення ВККС за участі незалежних міжнародних експертів віддає це в руки корумпованій і нереформованій Вищій раді правосуддя (саме під нього роздувають істерію про "катастрофічний брак суддів").
І суддівський шабаш під назвою "з'їзд суддів", на якому ті збираютьсч вибрати 4 додаткових членів ВРП і одного суддю КСУ. Причому вибрати всупереч нашим міжнародним зобов'язанням і обіцянками самого Зеленського за старими правилами, щоб ті продовжувати кидати нас за ґрати і відмазувати корупціонерів.
І те, що всі ці речі робляться за мінімум мовчазної згоди, а то й усебічного сприяння самого Зеленського.
Не вийде, пане Президенте.
Надто виско на порядку денному питання справедливості для всіх.
Чесні суди в Україні будуть. Питання тільки в тому на чиєму боці в цю історію ввійдете особисто ви.
Subscribe

 • Яблука Симиренка

  Скарби України 15 ч. · Яблука Симиренка У ніч з 17 на 18 вересня 1938 р. розстріляний 47-річний професор…

 • Дєлают нас вмєстє...

  Людмила Воробьева 5 ч. · Аварія, винуватцем якої став нардеп-слуга Олександр Трухін, розслідуватись не буде…

 • И опять Таня Адамс

  Tanya Adams Привет, камрады. Следующие две недели я переквалифицируюсь в travel-блогера и в политоту заглядывать не буду ваще, а сегодня новостей…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments