emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Фейсбук-Майдан

Ви ніколи не замислювалися, чому такими стійкими є байки про ботоферму Порошенка, котрі за всі роки не знайшли елементарного підтвердження (хоча приховати таке в українській політиці не простіше, аніж підвищення тарифів на газ від населення)?
Все просто: соціальні мережі - єдиний потужний сектор медіа в Україні, котрий не знаходиться під тотальним контролем ані олігархів, ані Москви. Тут неможливо домовитися про лояльність із 4-5 власниками телеканалів, віддавши їм на розграбування енергетику (чи іншу галузь економіки). Мало того, тон у цих мережах задають люди пасіонарні, зі стійкими переконаннями. Звичайно, антиукраїнський сектор також представлений певними яскравими блогерами, як Шарій чи Портнов. Є й інші - з цінниками, приліпленими до лоба, як Лещенко, Романенко чи Арестович. Але більшість тут складаємо ми - люди відверто промайданівські, для яких «армія, мова, віра» - не порожній звук (навіть для запеклих атеїстів, як я), для яких блогерство не є джерелом не лише існування, а навіть і підробітку. І переважна кількість наших читачів і коментаторів дуже схожі на нас - активні, зі стійкими переконаннями, готові відстоювати їх повсякчасно. Їх багато, а за рахунок пасіонарності вони є домінантними в більшості дискусій.
При цьому, в соцмережах політики живуть всі - і владні, і опозиційні, і білопальтошні. І саме тут вони вимірюють «середню температуру» - якщо не по лікарні, то по палаті з соціально активними членами суспільства. Бо навіть якщо всі без винятку рейтингові медіа мовчать про факапи влади чи співають комусь осанну, в політикумі є розуміння, що в якийсь день їхню долю може вирішити саме міноритарна, але пасіонарна частина суспільства. І її настрої не менш важливі, аніж рейтинги загалом.
Фактично, саме відчуття, що вони не можуть нічого зробити з цим медіа (і його дописувачами-читачами-коментаторами) так бісить всіх Зеленських-Єрмаків-Подоляків та інших Рябошапок. Саме тому продовжують повторювати тупу мантру про ботоферми Порошенка, ховаючи за нею свою розгубленість.
Ми є Фейсбук-Майдан, котрий обов‘язково переможе. І не таких за синій ліс заганяли
Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments