emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Замітки на полях опитування

Замітки на полях опитування

Оприлюднена сьогодні соціологія Центру Разумкова може дати більше приводів для обережних висновків, ніж здається на перший погляд, якщо сприймати її як чергове вимірювання рейтингів.

Перше - показники Зеленського і слуг очікувано зросли на тлі закриття каналів Медведчука. Проте у порівнянні з лютим зріс і рейтинг Порошенка з ЄС. Отже, уся кампанія проти нього не має ефекту, скоріше навпаки.

Друге - це опитування вуличне, а не телефонне, які робить приміром КМІС, де показники популістських партій нижчі. Самі соціологи пояснюють це вибіркою - люди з освітою і більш заможні менше схильні вступати в діалог з інтерв’юерами. Відповідно, в телефонних опитуваннях рейтинг слуг трохи падає, а ЄС - зростає.

Третє - окрім Зеленського і Порошенка незначне зростання має Смешко. Інші умовні проукраїнські партії - поза прохідним бар’єром, і поза другим туром, звісно.

Четверте - в другому турі Зеленський як і раніше перемагає усіх запропонованих конкурентів (Бойко, Разумков, Порошенко). Але, на що не звертається уваги - це відповіді серед тих хто визначився. В парі Зеленський-Порошенко приміром 50% опитаних або не пішли б на вибори, або не змогли дати відповідь.

Тому, ситуація є скоріше динамічною, ніж статичною. Зміцнення позицій ЄС і не збільшення на тлі атак на Порошенка показників його прямих конкурентів може бути також свідченням початку консолідації проукраїнського виборця. І це не пов’язано прямо з порядком денним, який намагається нав’язувати влада, а викликано більш тривалим у часі процесом оцінки політичних сил.

Втім, те, що згідно цього ж опитування, виходити на протести проти підвищення тарифів готові вдвічі більше людей, ніж протестувати проти зради національних інтересів також свідчить, що потенціал для будь-якого проекту “какая разница” зберігається на значному рівні.

Зауважив би, що це зберігатиметься до певної межі. У випадку збільшення конфліктності, невизначеності в країні, явну перевагу матимуть сили, які зможуть запропонувати чіткий і однозначний вектор.

І зрештою, щодо одного питання, на якому часто спекулюють. Рейтинг недовіри до Порошенка - 73%.Але і у Зеленського він вже складає 63%. Не бачу тут принципової різниці, цей показник практично у всіх топ-політиків приблизно однаковий.

До речі, смішно, але супер-реформатору Саакашвілі не довіряє 74% українців
Subscribe

 • 50 хвилин

  Валерій Прозапас 1 ч · В 50 хвилинах інтерв'ю Порошенка більше сенсів та відповідей на…

 • Лякалка

  Сергей Высоцкий 22 ч. · Тобто, ви зрозуміли що це за державний переворот за участі Ахметова? Це…

 • Проза життя проти конспірології

  Карл Волох 2 ч. · Дивлюсь, як коментатори в пошуках причин учорашнього провалу Зеленського…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments