emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Справжня проблема

Семенченко та Шевченко - еталонні авантюристи, піна, котру неминуче виносить нагору під час великих соціальних потрясінь, типу Майдану та наступної російсько-української війни.
Проблема для мене не в них і навіть не в тому, чи не грає тут влада на випередження напередодні виходу розслідування по вагнерівцях. Для мене ця історія - ще один привід замислитися щодо нашої здатності побудувати життєстійку й функціональну країну.
Так сталося, що задля відновлення обороноздатності країни ми змушені купувати й завозити запчастини з держави-ворога. Звичайно, робити це доводиться нелегально й протизаконно, але виходу немає. В будь-якій цивілізованій країні це робила б спецслужба (в тісній координації з іншими державними органами) захищена певними засекреченими документами від прокуратури й виконавчої влади, котрі давали б їм імунітет від переслідування в майбутньому і легітимізували цю діяльність.
Уявити таке в постсовковій, дико зарегламентованій Україні неможливо. На моїй пам‘яті подібне сталося один раз, коли Турчинов із Аваковим узяли відповідальність за роздачу зброї добробатам - практично без жодних законних підстав, але в момент критичний для збереження державності.
Процеси складніші, як те ж контрабандне завезення запчастин для оборонки під орудою спецслужб, налагодити в Україні неможливо. А от підпільно за хабарі - елементарно!
Як можемо зрозуміти з підозри СБУ, Семенченко постачав на оборонні підприємства контрабандні деталі так само, як відомі фігуранти «плівок Свинарчука». Виявляється, зовсім не обов‘язково бути сином високопоставленого чиновника-партнера Порошенка, щоб цим займатися. А уявіть собі, якій кількості людей потрібно роздати хабарі, аби схема працювала. На російському боці - виробник, митники, прикордонники, ФСБ. На нашому: прикордонники, митники, щонайменше два департаменти СБУ, керівництво оборонного підприємства і, окремо, його СБ, податківці (в комп‘ютерах яких ясно видно, що запчастини взялися нізвідки, та й готівку звідкись треба генерувати в значних обсягах), ймовірно - військова розвідка та інші. І уявіть - все працює!
Іншими словами, держава навіть задля свого порятунку не здатна вирішити проблему, але конкретні чиновники й силовики заради хабарів готові на все. От де справжня проблема. А не в шахраях, типу Семенченка-Шевченка.
Subscribe

 • Маріуполь. Парад

  Юрій Бутусов 4 ч. · Вчора був у Маріуполі на Параді на честь визволення міста у 2014-му. Найбільше вразили -…

 • Оскотинювання

  Валерій Прозапас 2 ч. · Там знову мощно виступив радник Зє Арєстовіч, який з ностальгією згадав як раніше…

 • "Самоідентифікація"

  Pavlo Klimkin 2 ч. · Останній сигнал Росії перед зустріччю Путін - Байден - внесення до держдуми РФ закона…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments