emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Про соціалістичну економіку та її високі досягнення

Прочитав у дискусію з приводу того, як сильно втратила Україна в пострадянські роки. Мовляв, раніше ми виробляли (згідно Держстату СРСР) кілька відсотків світового ВВП, а тепер на порядок менше. І там купа експертів із цілком серйозним виглядом повторюють і навіть підкріплюють цю ахінею.
Для тих, хто забув чи не знав (за віком) особливостей видатної соціалістичної економіки, нагадаю дві з них. Перша - про тверду лінію партії на переважний розвиток «групи А», тобто, важкої промисловості, перед легкою. Іншими словами, та країна виробляла електроенергію, видобувала руду, переробляла її на метал, із якого виробляла машини, котрі мали продукувати енергію і видобувати руду, щоб із неї плавити метал із якого виготовляти машини...
Була ще друга частина економіки - безпосередньо орієнтована на війну - танки, літаки, ракети, амуніція та багато іншого. Разом із описаною «групою А» вона складала до 80 відсотків усієї радянської промисловості. Тобто, держава витрачала нечувані ресурси на продукцію, котра не мала ніякої користі для населення. І саме вона складала левову частку тих самих славетних 4-х відсотків світового ВВП, якими нам пропонують пишатися. А залишок - так звані «товари широкого вжитку» (одяг, взуття, побутова техніка) був такої жахливої якості, що не витримував ніякої конкуренції і був приречений з моменту, як відкрилися кордони.
Просто згадайте, що про совітах екс-Російська імперія - колишня житниця Європи (в першу чергу завдяки Україні) - сама була одним із найбільших імпортерів зерна. А тепер Україна знову серед головних експортерів.
І це все, що слід знати про соціалістичну економіку та її високі досягнення

Від себе: Оцю ватну маячню про видатні стандарти життя в совку важко слухати. За чорною мороженою яловичиною, якою зараз навіть собак не годують (взагалі її вже 30 років не бачив), вистоював черги. За синього кольору куркою та отою славетною докторською ковбасою теж Щось завжди зникало: або цибуля, або картопля, або огірки. Перед святами зникали яйця. Якщо десь зникле виникало, вишикувалась черга на годину. Десь на початку 80х зникло нормальне масло. Натомість з*явився сурогат, так зване "Бутербродне масло", яке на хліб не мазалося.

Вище йшлося про пробеми навіть з регулярними продуктами. А банани, ананаси, кава, ікра, червона риба й навіть оселедець були предметами розкоші, так само, як туалетний папір та засоби жіночої гігієни (про таке диво більшисть навіть не чула). Західні авто, які зараз створюють корки на всіх дорогах України, бачили тільки у західному кіно. У тому ж кіно по залу прокочувався нервовий сміх, коли у кадр потрапляв торгівельний зал західного супермакету, з його ізобілієм. "Виїздні" радянські люди розповідали, як вони втрачали свідомість від видовища тамтешнього супермаркету. Власне, зараз українські супермакети, що зустрічаються в Києві кожні 5 хвилин ходьби, стали нічим не гірші.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 4 comments