emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Переговори з Путіним без Зеленського

Учора одне Інтернет-видання попросило коментар на тему, чому європейські лідери провели переговори з Путіним без Зеленського. І я подумав, що вам моє пояснення також може видатися цікавим.
Щонайменше, дві причини сьогодні змушують європейців говорити з Путіним.
1. Перша - повернення адміністрації Байдена до теми ядерної угоди з Іраном, котру Трамп просто відмінив свого часу й увів санкції проти Тегерана. Щоправда, Байден, очевидно, не планує автоматично повернутися до умов, котрі свого часу так легко прийняв Обама. Оцінюючи заднім числом шкоду й небезпеки від нормалізації стосунків із аятоллами, коли величезні кошти, які вони завдяки цьому отримують, ідуть на фінансування тероризму й тотальну дестабілізацію в регіоні, західні країни ставляться сьогодні до ситуації більш обережно. В тому числі, узгоджують взаємодію. Тому, американська адміністрація вже продовжила санкції, а європейці погрожують новими, якщо наступні переговори з Іраном із цього приводу не будуть успішними.
Щоб погроза санкцій була ефективною, цивілізований світ потребує узгодженої позиції з Росією, котра є традиційним «штрейкбрейхером» і не без вигоди для себе прориває економічну блокаду свого південного союзника.
2. Очевидно, що західні лідери не могли оминути в перемовинах і ситуацію на східному кордоні України та в Криму, де Путін активно накопичує військову техніку й людей. Я не думаю, що це реальна підготовка до нової інвазії та серйозної ескалації (швидше, демонстрація м‘язів Байдену), але цей момент європейські лідери також були зобов‘язані обговорити під час «зустрічі» з ВВХ.
3. Думаю, Порошенка в часи його президентства вони в будь-якому разі до розмови (принаймні, її другої частини) запросили б. Його присутність і участь їхню позицію лише підсилювала. На відміну від нинішнього президента, з якого переговірник і дипломат мінусовий. Та й стосунки його з лідерами Західного світу далекі від теплих.
Тому, «про Україну без України» на найвищому рівні цілком може стати правилом у наступні роки. Якщо ми всередині країни нічого не змінимо
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments