emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Стратегічний сценарій

Стратегічний сценарій, який розігрує Путін - це обережне, але планомірне підняття ставок з метою поступово довести геополітичну ситуацію до кризи, аналогічної Карибській кризі.
Тобто, Росія і США мають поступово дійти такої критичної точки, що завтра або загине все людство, або вони домовляться "поділити світ".
І отут Росія, нарешті, покладе "карти на стіл" і виторгує в США таку "зону власних геополітичних інтересів", на яку в неї вистачить ресурсів збройного шантажу.
Тому весь час, поки Захід ухиляється від протистояння, "ковтаючи" безчинства РФ одне за одним, Захід лише віддає Путіну без боротьби стратегічні плацдарми - погіршуючи власне і покращуючи його геополітичні позиції. (Яскравий приклад - Сирія, де Обама вирішив не псувати собі карму жорсткою відповіддю Путіну, і саме цим зіпсував собі карму, давши Путіну, зокрема, штучно створити для Європи величезну й затяжну кризу мігрантів).
Але по-іншому Захід діяти не міг і не може. Це як пружина, яка певний час піддається, але стискається і потроху збільшує силу опору. Лише поступово Захід може "дозріти" до визнання неминучості того протистояння, до якого його буквально примушує Путін. Поки Захід не "визріє", кульмінаційної точки протистояння досягнуто не буде.
Власне, і Путін діяти по-іншому не міг і не може. Адже грати із Заходом у "відкрите суспільство" - це приректи Росію на швидку подальшу дезінтеграцію як прямий наслідок "ліберальних реформ". (Історичний факт: ліберальні реформи в Росії завжди завершувалися або "смутою", або заколотом, який ці реформи припиняв у зародку). Тому для РФ конфронтація з Заходом - єдина можлива тактика самозбереження. А скільки при цьому вдасться ще й скористатися західною поступливістю - це вже як карта ляже.
Питання в тому, чи не лусне Росія від внутрішньої напруги, поки вона крок за кроком готує світ до глобальної "керованої кризи". А також в тому, чи вдасться Заходу зманеврувати так, щоб внутрішні суперечності в Росії далися взнаки (а) раніше, ніж буде досягнуто точку геополітичної кризової кульмінації, але (б) при цьому ще й без катастрофічного за наслідками "вибуху зсередини" (коли Росія перетвориться на хаос і другий у світі арсенал зброї масового ураження стане фактично некерованим).
Що в цьому геополітичному сценарії має робити Україна?
Тримати свій окоп і тішитися з того, що зараз ми в окопі обличчям до Росії - а не разом з Росією обличчям до Заходу. З цією реальністю, після двох років зазирання Путіну в очі, довелося змиритися навіть Зеленському.
Все решта - деталі.
Subscribe

 • Маріуполь. Парад

  Юрій Бутусов 4 ч. · Вчора був у Маріуполі на Параді на честь визволення міста у 2014-му. Найбільше вразили -…

 • Оскотинювання

  Валерій Прозапас 2 ч. · Там знову мощно виступив радник Зє Арєстовіч, який з ностальгією згадав як раніше…

 • "Самоідентифікація"

  Pavlo Klimkin 2 ч. · Останній сигнал Росії перед зустріччю Путін - Байден - внесення до держдуми РФ закона…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments