emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зєля та Порох. Порівняння.

ДВА РОКИ ПРЕЗИДЕНТСТВА
У зв’язку з тим, що насувається друга річниця обрання президентом Володимира Зеленського, час порівняти досягнення чинного президента з досягненнями за той самий період його попередника. Хто з них приніс більше користі? Поглянемо на цифри.
Почнемо з того, в якому стані отримали Україну президенти Зеленський і Порошенко. Порошенко виграв вибори в першому турі 25 травня 2014 р. В країні йшла війна, були захоплені Слав’янськ, Краматорськ, Маріуполь, Донецьк, Луганськ, тощо. В бюджеті було порожньо – на травень 2014 р. там були лише 3,8 мільярди грн. Падіння виробництва у 2014 р. склало 10,1%. Летіла шкереберть банківська система країни – вкладники того року забрали з банків майже 60 мільярдів грн. (13,7% від загальної суми). Валютні вклади скоротилися на третину – до 19,4 мільярдів.
У 2019 р. Україна яку приймав Зеленський виглядала принципово інакше. Економіка зростала (+4,8% ВВП на ІІ квартал 2019 р.). В бюджеті було 36,9 мільярдів грн. банківська система була вичищена від проблемних банків. Ударно впроваджувалася реформа децентралізації – доходи загального фонду місцевих бюджетів зросли до 275 мільярдів грн., тобто у 4 рази. «Нафтогаз», «Укрзалізниця» та «Центренерго» були прибуткові. Газпром був винний Нафтогазу, а не навпаки. В рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business Україна піднялася на зі 112 місця на 71.
Що ж було зроблена за два роки президентства Порошенка і Зеленського?
За Порошенка у 2014-2015 рр. була підписана угода про Асоціацію та всеосяжну зону вільної торгівлі України з ЄС. Були запущені Е-декларування і система «ProZorro» – без перебільшення одне це завдало по корупції в Україні удару більшого ніж всі гучні посадки, після яких лише зростав відсоток відкату. Було розпочате спрощення процедур адміністрування – кількість контролюючих органів виконавчої влади зменшили з 56 до 27, а кількість контролюючих функції держави з 1032 до 680.
Саме головне – була розпочата реформа децентралізації. Була змінена система доходів місцевих бюджетів – більше коштів лишилося на місцях. Був прийнятий закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» - стали створюватися ОТГ. Був створений Державний фонд регіонального розвитку, з якого фінансували будівництво на місцях об’єктів інфраструктури.
А ще – військо. Українська регулярна армія здобула першу від 1919 р. перемогу (Донецький аеропорт, 26 травня 2014 р.) та вперше звільнили місто (Слов’янськ). Фінансування ЗСУ було збільшено до 58,1 мільярдів грн. у 2016 р., проти 13,3 млрд у 2013 р. На розвиток і закупівлю озброєнь у 2016 р. було виділено 5,8 млрд. грн., проти 0,8 млрд у 2014 р.
Чим у відповідь може похвалитися команда президента Зеленського?
За Зеленського було по факту зупинено судову реформу Порошенка. Вища кваліфікаційна комісія суддів розпущена. Посилився тиск влади на дрібних і середніх підприємців-ФОП. В Україні почало падати виробництво. 2020 рік Україні закрила падінням ВВП на 4% - вперше з 2015 р. Було відмінене покарання за брехню у електронних деклараціях. Окрема тема – ситуація з пандемією КОВІД-19. Маски продані за кордон. Зрив забезпечення лікарів костюмами біозахисту. Вакцинація, яку Україна почала пізніше за Зімбабве.
Зупинено будівництво сучасних сховищ для боєприпасів. Зупинено в ЗСУ запущену за Порошенка реформу харчування.
З досягнень зеленої влади можна назвати додаток «Дія» і прийняття закону про ринок землі, але перше було зроблено на основі електронних баз даних створених за Порошенка (визнав навіть міністр Федоров), друге було прийнято спільно з «ЄС». Об’єктивно можна було б віднести до успіхів «Велике будівництво» - дороги справді будують. Але питання щодо цін та залучення до будівництва коштів ковідного фонду перекреслюють весь позитив.
Таке от порівняння. Висновок простий. Мені дуже подобається жити в країні де відбуваються зміни на краще. Але таких як ми – меншість.
Subscribe

 • Слуга народу-проти народу

  Victor Tregubov 1 ч. · Тут сторонники одного кандидата просят вызывать полицию при виде определенных листовок. Люди, надо…

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments