emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Пригоди Лілліпутіна

ПРО ЗЕЛЕНСЬКОГО І ПУТІНА
Попри все їхнє позірне протистояння, Зеленського і Путіна пов'язують дуже міцні "невидимі стосунки".
Адже, з одного боку, Путін для Зеленського був і залишається взірцем для наслідування.
З іншого боку, саме Путін наразі допомагає Зеленському втриматися при владі.
Звісно, це звучить як парадокс.
Але судіть самі.
Те, що Зеленський в політиці дедалі більше бере приклад саме з Путіна, очевидно. На рівні політики, це те саме тяжіння до авторитаризму та нехтування законом. На рівні іміджу, це дуже легко прочитувані спроби "позмагатися з Путіним голими торсами". Список можна продовжити. Щойно було зроблено ще один важливий крок наслідування: якщо Путін у ворожій йому Європі людей вбиває, то Зеленський у начебто дружній йому Європі людей принаймні викрадає.
У цьому плані, за стилем і способом політичного мислення Зеленський - це справді пародія на Путіна. Мікро-Путін. Ліліпутін.
Тобто, ще одна (після Януковича) версія українського президента-малороса.
Безумовно, саме звідси й нав'язливе бажання Зеленського зустрітися з Путіним "на рівних" і все з ним як слід "порішать". Адже Зеленський явно не президентством США міряє свій життєвий успіх; натомість стати "поряд із самим Путіним" - це, справді, вершина того успіху, який Зеленський жадає показати всім референтним для нього суспільним групам (родичам, друзям, електорату). З паяца на сцені - в рівнодостойні суперники самого володаря Кремля: хто ж не позаздрить такій долі?
Пацани в Кривому Розі про таке навіть і не мріяли...
І не треба думати, що цього не бачать у Москві.
Втім, оскільки Зеленський - це, справді, не більше ніж Ліліпутін, і владу він має не в Росії, а в Україні, його копіювання путінського стилю породжує факап за факапом. З вагнерівцями облажалися; з Чаусом облажалися; з коронавірусом облажалися; з енергетикою облажалися; з Нафтогазом облажалися...
І що?
А поки що практично нічого.
Без відчутних наслідків.
Звісно, значна частина українського електорату не почне обурюватися Зеленським, поки їм це не почне нав'язливо підказувати олігархічний телевізор. А він (1+1, Україна, ICTV, Інтер) цього не зробить, поки Зеленський продовжує віддавати його власникам українську економіку на розграбунок (ось вам енергетика, "Укрзалізниця", тощо, тощо).
А що ж наші західні партнери?
А отут і знадобився Зеленському Путін... в його другій іпостасі.
Факт в тому, що Зеленському на Заході поки що пробачають дуже багато. І роблять це просто тому, що станом на сьогодні неможливо _не_ підтримувати Зеленського, підтримуючи Україну.
Надто вже навислою над Україною є російська загроза.
Тому заради того, щоби не віддати Україну на поталу Путіну, нашим західним партнерам доводиться заплющувати очі на одні факапи української влади й відчутно пом'якшувати тон, говорячи про інші.
А тепер зацінуйте іронію історії.
Людина, якій Путін ментально набагато ближчий, ніж лідери країн Заходу, успішно тримається при владі завдяки тому, що країна, в якій він прийшов до влади, за попередні кілька років встигла остаточно перейти з пропутінського політичного табору в антипутінський.
І тепер наш український Ліліпутін, незграбно пародіюючи Путіна у своїй внутрішній політиці, змушений у цілій низці напрямків зовнішньої політики вичавлювати з себе "мікро-Порошенка".
Щастя України в тому, що на цей історичний момент вона вже опинилася у правильному геополітичному таборі.
Драма України в тому, що більшість її мешканців при цьому довірили долю країни людині, якій набагато простіше та комфортніше було б у протилежному таборі - якщо не політично, то ментально.
Так і живемо.

Абсолютно ідіотський факап з Чаусом - прямий наслідок того, що Зеленський не залишив у своєму оточенні людей, здатних сказати йому "ні, так не можна, бо це херня".
Що буває з тими, хто наважується сказати таке "першій особі", стало ясно менше ніж за рік правління Сонцесяйного.
А тепер поряд залишилися тільки "Чего изволите?" и "Что - Новый Хозяин - Надо?".
Як це не сумно, навіть і в керівництві військової розвідки.
Хотів Зеленський мати на всіх керівних посадах "государевых людей", зобов'язаних посадою виключно йому особисто, і - напоровся саме на те, за що боровся. Замість керованості управлінської вертикалі отримав її деградацію. Точно як у книгах з теорії управління, які Зеленський не читав, бо не на те і не там вчився.
P.S. А ще про таке написано в біографії Муссоліні. Дуже повчально. І моменти схожості (хоч і карикатурної) безумовно є.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments