emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

СРСР

До ексгумації жертв сталінських репресій в Одесі я мав безпосереднє відношення. Я свого часу провів експертизи близько 300 останків загиблих з братських могил на 2 Християнському цвинтарі.
Переважна більшість страчених були вбиті пострілом у потилицю безоболонковою кулею 7.62(3) (вочевидь, з нагану чи маузера "Боло"). Однак, траплялися і вбиті з іншої стрілецької зброї ближнього бою.
Серед жертв не бракувало і жінок (жіночий череп відрізняється від чоловічого), позбавлених життя в такий самий спосіб.
Вразили мене назавжди колючий дріт, яким були обмотані деякі небіжчики, і дитячий череп, у якому я марно шукав вогнепальне пошкодження.
І тому, у мене до дня, що минув, особливе ставлення. Без пафосу. Я ненавиджу СРСР і тих, хто його намагається бодай чимось відбілити. Я стикнувся з історією закатованих у 1990-ті, а до того часу ріс в інформаційному багні, що його транслювали з телевізора, книжок, пісень тощо. Але ж усякі там жукови, рокосовські, малиновські, в імена яких так вчепилася наша вата і полувата, зокрема одеська, були очевидцями цього. І усякі яковлєви, кошкіни, грабіни - теж знали. І шолохови з фадєєвими й свєтловими не могли не знати. Знали. Бо були "допущені". Бо самі або стріляли, або організовували, або прославляли.
І ви, для кого хтось з цих паскуд "он адєсіт і просто палкаводец", теж давно знаєте не гірше за мене. Це так, якщо за гамбурзьким рахунком.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment