emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Укрзалізниця

З неприхованим здивуванням спостерігаю за ситуацією на Укрзалізниці.
У період 2016-19 рр. ми двічі підняли тариф на вантажні перевезення, більш ніж на 30%. І робили це спокійно, без пафосу і гасел про деолігархизацію, просто пояснюючи бізнесу: економіка зростає, Ви заробляєте нормально, тому тариф має бути ринковий і повинен зростати далі, щоб УЗ мала можливість проводити модернізацію і гарантувати транспортні перевезення. І бізнес, після довгої дискусії, з розумінням ставився до нашої політики.
Ми відремонтували сотні пасажирських і тисячі вантажних вагонів, сотні кілометрів залізничного полотна, запустили Бескидський тунель і аероекспрес Київ - летовище Бориспіль, підписали угоду з GE на 1 млрд дол і закупили в її рамках 30 тепловозів, які зараз перевозять понад 30% вантажів на неелектрифікованих ділянках.
І це все відбувалося в умовах дикого політичного тиску, скандалів, але навіть сварячись на політичному рівні, ми розуміли - має бути результат і є відповідальність.
Це були наші 3 роки.
Пройшло два роки зеленої влади.
Жодного нового вагону, деградація інфраструктури дійшла до межі. «Боряться з олігархами», але тариф підняли лише на пасажирські перевезення. До речі, ми були категорично проти підняття вартості квитка для пасажирів, скільки залізниця про це не просила. Бо вважали і вважаємо, що оновлення потягів і підвищення їх швидкості має відбуватися за рахунок державного і місцевих бюджетів, адже місія держави - забезпечити доступну, швидку і комфортну логістику для усіх, а не перетворити УЗ в елітний ретро-транспорт.
Вперше виділені державою 3,9 млрд грн для Укрзалізниці досі не годні використати. Півроку пройшло - кінь не валявся. Вагони треба ще фізично збудувати, а їх досі навіть не замовили. Як і колію не почали ремонтувати.
12 млрд грн збитків у 2020 році - посміхаємося і махаємо ручкою, «залізниця теж хворіла на коронавірус»...
За останній рік на УЗ змінилося 5 керівників, десь на підході шостий. Сподіваюся, не Зеленський.
Зате, єдине, що стабільно - це корупція.
15-20 млрд грн щороку зникає у бездонних декількох кишенях
Subscribe

 • Маріуполь. Парад

  Юрій Бутусов 4 ч. · Вчора був у Маріуполі на Параді на честь визволення міста у 2014-му. Найбільше вразили -…

 • Оскотинювання

  Валерій Прозапас 2 ч. · Там знову мощно виступив радник Зє Арєстовіч, який з ностальгією згадав як раніше…

 • "Самоідентифікація"

  Pavlo Klimkin 2 ч. · Останній сигнал Росії перед зустріччю Путін - Байден - внесення до держдуми РФ закона…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments