emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Хабаровчанка. Нарис

розмовляла я в Туреччині з хабаровчанкою. (не збиралась взагалі, так вийшло і говорити мені було неприємно, бо росіянка - тому вдруге розмови уникала, хоча жінка дуже була налаштована на контакт, не дивлячись на мою різкість). Вона вчителька в молодших класах і за сумісництвом шкільний психолог. За національністю сибірська татарка, мусульманка. (власне, розмова зав'язалась бо ми думали що вона татарка з Узбекистану. це вже потім вияснилось, що вона давним-давно живе в Хабаровську).
так от, польові спостереження: сепаратистистські настрої в Хабаровському краї є. Вважають що самі вони будуть жити краще відділившись, бо Москва вигрібає безпощадно всі місцеві прибутки - не просто якісь абстрактні податки, а й ресурси, які безпосередньо цікавлять людей, як от заготовка риби кєти, що складає частину раціону. І що Хабаровський край фактично колонія Москви. (це сказала я, але вона зі мною погодилась).
При цьому бажати смерті Хуйлу боїться навіть в думках. Що не заважає вважати, що влада, перш за все московська. все в них розікрала. Власне, за цього свого Фургала вони і виходять (досі виходять!), бо він прибрав якісь зовсім кричуще несправедливі речі типу привілеїв для багатіїв і щось почав робити для людей. В задумках було ще більше, але тут його цап-царап.
Місто було столицею краю, столицю в тому році перенесли в інше місто (я забула в яке). Ходять слухи, що з 5 000-ї купюри влада хоче прибрати хабаровський міст через Амур. Скоро мають бути вибори - на виборах лише кандидати, яких затвердили в Москві. При цьому, там немає Фургала і немає навіть сина Фургала, який намагався виставити свою кандидатуру замість батька і, мабуть, би і виграв.
Але фіг вам - до виборів не допущений.
Все це хабаровчан ображає і чіпляє.
Стверджувала що вибори у них на місці не фальшують, бо вона член виборчої комісії.
Дуже бояться громадянської війни. І дуже бояться крові. Вважає, що влада просто пережидає протести. При цьому будь-який радикалізм сприймає негативно. Вважає, що провокують радикалізм... па-бам! американці. (тобто, ця пропаганда дуже заходить).
Крим не гріє, бо на утримання Криму забирають пенсії і інші гроші. Тобто, санкції, а також легендарна злодійкуватість Кремля, таки працюють.
Що брати чуже не можна не лише із-за зайвих витрат - розуміє, але не дуже. Проте киримли співчуває (можливо те, що вона не етнічна росіянка - розуміє національне питання). Сталінські репресії засуджує. Що не заваджає підтримувати совєтську культурку.
Сказала, що анексію Криму радісно не сприймали навіть зразу (але я щось не дуже вірю. Не до кінця можу сказати наскільки вона була щирою, а наскільки підлаштовувалась під нас).
Що відповідальність за напад РФ на Україну, за війну - несе все російське суспільство, а не тільки влада, не сприймається.
Війна на Донбасі у неї не громадянська, але і не російська. А така - лише російської влади. Взагалі, з відповідальністю все погано, мабуть, це так проявляється те, що по суті вони не є громадянами, а лише підданими.
Поскільки вони опозиційні, то до України у них ставлення типу позитивне: імперських настроїв вона не демонструвала і взагалі заявила, що "вони (хабаровці-фургаловці) нас розуміють".
"ми вас так любім", - сказала з широкою посмішкою, узнавши що ми українці. (Тут мене взагалі поплавило...)
У них є якийсь розважальний телеканал Пятніца. Там демонструють передачу Орьол і рєшка -, ту що на Інтері йде чи йшла (продають, собаки). І ще щось там таке йде українське - тому вона вважала, що телеканал взагалі український.
Дуже актуальна у них пропаганда ЛГБТ, зі знаком мінус, зрозуміло. Настільки, що діти, відчуваючи протест від тиску і фальшу, ледь не всі записуються в сексменшини.
Ну, і зважайте де Туреччина, а де Хабаровськ - тільки літаком аж 8 годин летіти, а у вчительки з внуком вистачило грошей купити собі путівку.
Отже, санкцій має бути більше - тоді опозиційність збільшується.
Subscribe

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Замовники керованої руїни

  Валерій Прозапас 9 ч. · Хочу нагадати, що ще навесні 2019 року Коломойський на куражі чітко і…

 • Ахметов и зеленые

  Печерский холм ​​ 🏛️Вчерашняя реакция конторы гения политтехнологий и советника главы Офиса президента, Миши Подоляка на президентский рейтинг…

 • Попереду черговий етап жорсткої боротьби

  Валерій Прозапас 4 ч. · Крізь тотальну пропаганду, прямий тиск та різні технології типу…

 • Цензура (продолжение)

  Юрій Бутусов 13 ч. · Офис президента ввел цензуру на телевидении, но рассказали об этом…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment