emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Віталій Портников: Це Москва здала Бабарико

Віктор Бабарико, незареєстрований кандидат на посаду президента Білорусі й колишній голова правління Белгазпромбанку, засуджений Верховним судом Білорусі до 14 років позбавлення волі за звинуваченнями у економічних злочинах

Вирок був передбачуваним і, очевидно, винесеним не судом, а головним катом Білорусі - її правителем Олександром Лукашенком. Але головне навіть не в цьому. А у тому, як колишній керівник банку, засновниками якого є "Газпром" і Газпромбанк, виявився головним ворогом збожеволілого правителя.

Потрібно розуміти, що якби Бабарико балотувався б на виборах президента Білорусі і це були б чесні вибори, то зараз він би перебував у резиденції глави держави, а 14 років - якщо не більше - отримав би корупціонер і організатор замовних вбивств Лукашенко. При цьому Бабарико зовсім не можна назвати антиросійським кандидатом. Навпаки, колишній глава газпромівського банку дорікав Лукашенку в тому, що той погано розвиває відносини з Росією.

Я впевнений, що Бабарико став черговою жертвою російської спецоперації по послабленню позицій Лукашенка. До речі, вже не першої - такі фокуси Кремль влаштовує перед кожними виборами в Білорусі. Досвідчений бізнесмен із серйозними контактами в Москві, Бабарико не пішов би на вибори просто так. Йому могли дати зрозуміти, що допоможуть з участю - якщо не з перемогою, а після виборів захистять від гніву диктатора. Якщо, звичайно, диктатор збереже владу. І сам Лукашенко, як ми бачили, спочатку ставився до виборів як до чергової гри з Москвою, під час якої він повинен був довести свою спроможність.

Але масштабні протести у Білорусі змінили все. Перелякався не тільки Лукашенко. Перелякався Путін. Гра завершилася, почалося реальне життя - війна диктаторів проти білоруського народу. І у такій війні, як справедливо днями висловився Лукашенко, полонених не беруть. Народ повинен бути поставлений на коліна, та у такій позі і залишитися.

Бабарико виявився заручником цієї несподіваної зміни. Якби протести переломили б ситуацію, його б випустили - не випадково ж до нього у в'язницю приходив сам Лукашенко. Але протест був придушений і почалися показові покарання його лідерів і символів. При цьому, як бачимо, і в Москві ніякого інтересу до долі банкіра не виявляють. Його використовували у грі, яка привела, як це часто буває в іграх Путіна, до зовсім інших наслідків. Саме за це, а не за корупцію, Бабарико тепер повинен сидіти 14 років. А його доля стане ще одним нагадуванням кожному, хто готовий довіряти своїм московським друзям.

https://espreso.tv/vitaliy-portnikov-tse-moskva-zdala-babariko

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • 50 звилин

  Валерій Прозапас 1 ч · В 50 хвилинах інтерв'ю Порошенка більше сенсів та відповідей на…

 • Лякалка

  Сергей Высоцкий 22 ч. · Тобто, ви зрозуміли що це за державний переворот за участі Ахметова? Це…

 • Проза життя проти конспірології

  Карл Волох 2 ч. · Дивлюсь, як коментатори в пошуках причин учорашнього провалу Зеленського…

 • Провал

  Volodymyr Omelyan 55 мин. · Щось спільне є у долі Саакашвілі і Зеленського. Один повернувся…

 • Креветка

  Oleksii Osypenko 4 ч. · На самом деле, все очень и очень просто. Я не думаю, что ВАЗ - болен,…

 • Справжній путчист

  Сергей Высоцкий 5 ч. · Якщо відкинути всю цю словесну діарею про бунт Ахметова та поганого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment