emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Унікально-маразматичне шампанське

Вже двічі бачив у стрічці "аналіз" якогось пана про шампанське в Росії - який створює враження, що в Росії з шампанським все насправді нормально, нічого не змінилося, а Кремль як завжди всіх переграв.
Ні, в Росії з шампанським все дуже ненормально, а переграв Кремль, за великим рахунком як завжди, своїх місцевих людей.
В світі є країни, де шампанським вином називають тільки ігристе вино, виготовлене за конкретною технологією виробниками з французької Шампані.
В світі є країни, де шампанським вином називають тільки ігристе вино, виготовлене за відповідною технологією, безвідносно від місця виготовлення, як в Шампані, так і деінде.
В світі є, мабуть, країни, де шампанським вином називають будь-яке ігристе (тобто "з бульбашками", "газоване") вино, безвідносно від технології виготовлення (завдяки чому сформувалися бульбашки, якого вони розміру тощо) і місця виготовлення, як в Шампані, так і деінде.
Але я не знав такої країни, щоб десь шампанським вином називали *тільки* вино, виготовлене *не*в*Шампані, а виготовлене в Шампані вино називати шампанським було *не*можна.
Тепер така країна з'явилася, звісно це вона-любімая-умомнепонять - саме в цьому полягає суть недавніх змін до російського законодавства.
Відповідно до цих змін, змінено перелік визначення різновидів алкогольної продукції у законі "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта, алкогольной и спиртосодержащей продукции и об ограничении потребления (распития) алкогольной продукции".
З 2 липня 2021 р цим законом визначено, що "Алкогольная продукция подразделяется на такие виды, как спиртные напитки (в том числе водка, коньяк, виноградная водка, бренди), вино, крепленое вино, игристое вино, включая российское шампанское, виноградосодержащие напитки, плодовая алкогольная продукция, плодовые алкогольные напитки, пиво и напитки, изготавливаемые на основе пива, сидр, пуаре, медовуха".
Як видно з цього визначення, шампанське в Росії буває відтепер лише одне - "російське шампанське", як різновид загального роду ігристих вин. Ніякої алкогольної продукція, яка б могла називатися шампанським, окрім "російського шампанського", в Росії тепер бути не може. Оскільки вино з Франції не може бути "російським шампанським", воно не може бути шампанським, а має бути просто ігристим вином. Спеціальний різновид ігристого вина передбачений лише один - "російське шампанське".
У попередній редакції (до 2 липня) це визначення виглядало так "... игристое вино (шампанское) ...", що мало туманний смисл, але точно дозволяло французьким виробниками ігристих вин з Шампані називати свої вина шампанськими. Нове визначення цього точно не дозволяє.
Така ситуація - коли шампанським можна називати вино не з Шампані, але не можна називати вино з Шампані - є унікально-маразматичною, і звісно вона не може подобатися виробникам з Шампані (хоча насамперед воно є знущанням з російського ж споживача - якому раніше казали що місцеве звірятко є Вінні Пухом, а тепер сказали, що інших Вінні Пухів й не буває).
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments