emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Право на існування

Статтею про «єдиний народ» Путін максимально спростив питання кваліфікації суті російсько-українського конфлікту. Віднині це остаточно - не про шмати території, не про контроль за ресурсами, не про Мазепу-Бандеру, не про чергове глобальне протистояння РФ з вічно «загниваючим Заходом». Віднині це офіційно - екзистенційний конфлікт про право народу навіть на на незалежність, а на існування.
Буття цілого народу заперечується із застосуванням псевдоісторичної ахінеї - що ж, цей виклик має бути прийнятий, тепер уже без сподівань на ситуативність політичної кон’юнктури. Це надовго.
Відстоювати справжність свого «я», коли хтось його прямолінійно заперечує - легко. Особливо, якщо це «я» реально існує. А в нашому випадку воно таки існує. От тільки пам‘ятаймо, що будь-які конфлікти навколо ідентичності самі по собі є досить примітивними - в їх основі лежить родоплемінний інстинкт виживання, мобілізація навколо якого не є складною, навіть в країні «сватів».
Натомість нам потрібно доводити не тільки і не стільки факт існування нашого племені, але якісну відмінність того проєкту життя, який ми несемо в цей світ. Інакше суть нашої боротьби редукується до трайбалістського самозбереження перед обличчям сильного, експансивного супротивника. Ця боротьба справедлива, але історично нецікава.
Кожен, хто приймає цей бій, має знати, чим «ми» краще і конкурентоздатніше у цьому суворому світі, аніж в’янучий кремлівський карлик і цінності, що стоять за ним.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments