emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Конкуренція

Насправді в Україні ми можемо на власні очі спостерігати, як корисна справжня конкуренція. На жаль, лише в деяких сферах.
Але дуже наочно.
Я пригадую 90-ті та першу половину нульових. Коли в Києві купити каву, відмінну від настоянки товченої цегли на собачих сцяках було тим ще завданням. Коли відкриття в місті першого "Золотого дукату" було, як явлення іншопланетян. Коли сервіс в ресторанах та кав'ярнях був системи "вас тут много, я одна" і "та йду, йду".
Зараз в Києві вам в кожному ларьку на зупинці наллють таку каву, на тлі якої в Старбаксі жолудевий сік з м'якоттю. На кожному кварталі центру чи Подолу - ресторани, де сервіс прям так на непоганому європейському рівні, а їжа часто краща. Ну, може ще не Італія, але як на мене прям помітно краще за Австрію і все, що північніше. І працюють не як в Австрії, а до пізньої ніченьки. І якщо у вас нозі втомилися і ходити ліньки, до ваших послуг доставка.
Чому?
Бо конкуренція шалена. Бо відкриваються та закриваються, як гриби після дощу, і виживає найкращий.
Так це працює. Так це могло б працювати ще в багатьох сферах, якби була нормальна конкуренція, не обтяжена державним втручанням на користь тих чи інших гравців.
Ми працюємо над тим, щоб так і було.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments