emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зелений більшовизм у дії

Так, люди, це буде важкий пост. Але мені потрібна буде ваша допомога. Особливо якщо ви - журналіст. Бо ми раптово зіштовхнулися з випадком цензури, які, як мені здавалося, вже давно в минулому. І краще вам звернути на них увагу тоді, коли вони б’ють по нам, а не коли прийдуть до наступних критиків.
Демократична Сокира у колаборації з ГО Партизан Медіа друкує газету, що зветься “Правдоруб”. Виходить щомісяця, комунікує те, що ми хочемо донести - зокрема критикує Офіс Президента, Зеленського та Єрмака.
Чотири номери вийшли нормально. П’ятий - останній - із дуже великими проблемами. Нам послідовно відмовила більш ніж дюжина типографій в усіх куточках України. Більшість з них не пояснювала причин. Деякі пояснили. До усіх завітала Служба Безпеки України, а конкретно - Департамент захисту національної державності. До однієї завітали буквально впродовж дня, відразу після нашого до них звернення. Усім було ввічливо пояснено, що друк накладу “Правдоруба”, і ширше - співпраця з Демократичною Сокирою не в їхніх інтересах. Звісно, ті вирішили не ризикувати.
За словами деяких з них - такої прямоти і борзоти вони не спостерігали навіть за Кучми та Януковича. Тоді якось більш натяками, тут дуже прямо.
Ми спробували з’ясувати через своїх знайомих. Інформація підтвердилася - за даними наших візаві, нашими опонентами є начальник Департаменту "Т" (ДЗНД) Олександр Кукса, його заступник Руслан Донченко, та начальник управління "М" в складі ДЗНД Ростислав Хаба. Втім, це явно придумали не вони - здається, нам йде привіт з ОПи.
Ми таки надрукували наклад - благо, типографій в країні багато, а Служба Божа не відрізняється ретельністю та заповзятістю. Але в наступного накладу будуть ті ж проблеми - принаймні, мені раптово повідомили про конкретну і свіжу вказівку нас не друкувати у типографіях одного з облцентрів.
І тут ми маємо проблему.
Як людина, що більшу частину життя присвятила журналістиці, я знаю, що для такого звинувачення потрібні докази. Інакше - і це неодмінно буде, скоріш за все, вже під цим дописом - заявиться куча народу, як ботні, так і щирих, із “ви це все вигадали задля піару”. Я б теж сумнівався, якби хлопці, яких і в парламенті-то нема, заявили про подібні переслідування.
А я справді наразі не можу нічого довести - перемовини з типографіями велися телефоном і не під запис. Звісно, ми розішлемо і офіційні звернення - але приватні бізнеси, скоріш за все, просто їх проігнорують. Ми в патовій ситуації.
Саме тому я прошу про вашу допомогу.
Я прошу когось, хто має сили та вміння, це перевірити. Чи, принаймні, дослухатися. Як варіант - самим звернутися до типографій із питанням, чи можна надрукувати газету для “Демократичної Сокири” і уважно вислухати відповідь. Чи скористатися власними контактами, які могли би це підтвердити.
Я свідомий, що це виглядає, наче я ангажую вас попрацювати в якості нашого захисту. Але якщо у нас СБУ вже вирішує, що в країні можна друкувати і кого можна критикувати, то гадаю, розібратися, що відбувається - це вже не чийсь окремий, а загальний інтерес. Втім, ви й самі це знаєте.
Прошу допомогти усіх - не тільки затеганих. Хоча б репостом.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments