emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Вояж Зеленського до США і питання Коломойського

Віктор Бобиренко

Зеленський декларує
боротьбу з олігархатом. Хоча гучні заяви поки підкріплені лише віджиманням телеканалів із пулу Медведчука. А от найодіознішого з олігархів – Ігоря Коломойського в Україні переслідувати забувають.

Мало того, його телеканал 1+1 дозволяє собі навіть не озвучувати телесеріал "Свати" українською, як того вимагає закон.

Цинічне невиконання закону – це однозначно публічний ляпас державі, як інституції. Це стиль Коломойського.

І ось Ігор Валерійович наносить нового удару. На цей раз і по американській демократії.

Фабула

Зеленський збирається до Сполучених Штатів. На кону, немало-небагато, майбутнє наших відносин.

А відносини зіпсовані. Маємо парадоксальну ситуацію: США і Україна – союзники. І дружні, як держави.

Зеленський і Байден – не друзі. Найбільше тому, що в Офісі президента ще рік тому нашіптували Зеленському підтримувати Трампа.

Тому що на минулорічній травневій конференції Зеленський явно та іронічно симпатизував "викривателям світової корупції" Андрію Деркачу та Костянтину Кулику, які втягнули країну в черговий скандал з "плівками".

Причому від Деркача слід йшов до Москви, а Кулик – людина пов’язана з Ігорем Коломойським.

Це ще один камінь в одвічну суперечку про роль особистості в історії. Коли приходить особистість – і союзні політики вже не так натхненно готові допомагати союзній державі.

Зовнішньополітичні провали очевидні ще й тому, що на Заході чітко відрізняють декларації і слова від реальних дій.

Біда Зеленського в тому, що меседжі – запущені для внутрішнього вжитку – утримують його рейтинг у власному електоральному полі.

Проте, ті ж самі меседжі дратують розумних людей своїм популізмом і фасадним пафосом.

Бо навіщо приймати рішення на РНБО по боротьбі з олігархами, коли існує Антимонопольний комітет? Йому бракує повноважень? Підготуйте законопроект і додайте.

А у нас одна державна інституція явно підміняє собою інші.

Але особливим в площині боротьби з олігархами є питання Коломойського.

Чому так?

Навіть тимчасовий повірений у справах США в Україні Джордж Кент заявив, що санкції, накладені у США проти Коломойського – це ще не кінець. А такі заяви дипломатами не робляться просто так. Це лише у нас спочатку кажуть, а потім думають.

І будемо відверті: питання Ігоря Валерійовича у розмовах Байдена – Зеленського не оминути.

І коли мова йтиме про боротьбу з корупцією.

І коли мова йтиме про протидію агресії Росії.

Бо дуже часто останні два роки дії Росії щодо створення хаосу в Україні і світі – синхронізовані з подібними діями команди Коломойського.

Усі і тут, і на Заході очікують не розправу з політичними опонентами, а стежать за відносинами Зеленського і Коломойського. Тому що у них давні і особливі стосунки.

Натомість, ми бачимо не боротьбу з олігархом, а загальні фрази про боротьбу з олігархами. А при цьому Коломойському явно підігрують. От лише з останнього.

1 березня 2022 року у Високому суді Лондона почнеть справа, де держава Україна позиватиметься до колишніх власників Приватбанку, які вивели з банку 5,5 мільярдів гривень. І тут Коломойський ризикує з олігарха перетворитися на банкрота.

Але замість того, щоб готуватися до надважливого процесу – в НБУ без пояснення причин ліквідували управління з розслідування в Приватбанку.

Хто тепер поїде до Лондона фахово представляти Україну? Ні, звичайно, хтось поїде. Але чи так вмотивовані будуть ці люди? І хто їх мотивуватиме? Якими будуть аргументи для мотивації?

Пройшло рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про скасування заочного арешту екс-голови правління ПриватБанку (коли його власником був Коломойський) Олександра Дубілета.

За словами самого Артема Ситника, голови НАБУ, це рішення "дуже боляче вдарило по справі, тому що зараз ми не знаємо, куди рухатися". А для інших це сигнал: Ігор Валерійович досі контролює ситуацію. Гірше всього, що це був сигнал і на Захід.

Мало того, секретом Полішинеля є бажання пана Єрмака поміняти лояльного до Офісу президента голову Нацбанку Кирила Шевченка на ще більш лояльнішу фігуру. Це при тому, що будь-яке втручання у роботу НБУ викликає різке роздратування з боку колективного Заходу і конкретно МВФ.

Знову ж, РНБО вказує, що понад 140 людей в Україні під санкціями. Але списки підсанкційних досі не опубліковані.

А раз списки не публікуються – то і санкції не вводяться.

Ми бачимо явний фарс.

Знову ж блокування виборів голови САП – ніяк не аргумент на користь співпраці з Україною.

Знову ж, провали по самим знаковим розслідуванням в НАБУ – не додають нам очків.

Знову ж. Готувати візит Зеленського до США з Кулебою їде саме Єрмак. Цим самим дратуючи американців. Бо за протоколом мусить готувати візит міністр закордонних справ, а не секретар офісу.

Бо саме Єрмака пов’язують з  минулорічною атакою на Байдена. І значить він токсичний. Але маючи мандат довіри від Зеленського – їде домовлятися. Граючи в мінус.

А 30 серпня у Зеленського екзамен на здатність бути партнером, а не шантажистом чи прохачем. У політиці не популярна пісня "люби його таким який він є".

Далы буде

https://www.pravda.com.ua/columns/2021/08/11/7303495/

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments