emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

30 років

Давай по-чесному. Ти пережила за ці 30 років дуже багато.
Тобі казали, що твоя незалежність випадкова, що це подарунок долі. Тебе переконували, що ти failed state, що ти країна-404. Тобі нав'язували, що твоє місце на Сході, а не на Заході. Тебе краяли і ділили. Ти чула, що хтось хоче тебе підкорити, дійти на танках до Києва за якийсь там тиждень.
Але ти не слухала. Ти вистояла. І будеш стояти далі.
Ти бачила багато сліз та крові, але ще більше бачила переможних посмішок. Ти бачила барикади — у твоїх легенях вічно буде дим від палаючих шин. Ти бачила кулі, ти бачила смерть. Люди, які приходили на твою землю з мечем не змогли повернутися. Ти зазнавала ударів, але завжди давала здачі.
Ти змінювалась. І разом з тобою змінювались ми, твій народ. Ти росла, і разом з тобою росли ми, твій народ. Ти перемагала. І цим перемогам раділи всі ми, твій народ. Ти робила реформи, які ми підтримували. Ти відбудовувала зруйноване та карала руйнівників. Ми разом добивали комуністичне минуле та разом боролись із проросійським теперішнім.
Сьогодні тобі — тридцять. Ця дата умовна, бо ми, люди, любимо формальності. Ми всі знаємо, що насправді тобі значно більше. І впродовж усієї історії була купа людей, які на тебе зазіхали. Зараз вони або стали добривом, або злякано втекли. Бо не важливі формальні цифри. Важливо, що є люди, які готові душу й тіло покласти за твою і за нашу свободу. Частина з них завтра вийдуть на головну вулицю твого Києва і кожним кроком викарбовуватимуть захоплення в очах українців, та страх у ворогів.
Позаду тридцять років відновленої незалежності. А попереду ціла вічність. Позаду битви й попереду битви, бо боротьба наша не закінчилась.
З Днем Незалежності, Україно!
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments