emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

108 років від дня народження Володимира Цісика - українського скрипаля-віртуоза

20 вересня виповнюється 108 років від дня народження Володимира Цісика - українського скрипаля-віртуоза, музичного діяча і педагога, батька незабутньої Квітки (1913-1971).
Він народився в родині священника в с. Ліски (нині - Коломийський район Івано-Франківської області).
Музичну освіту здобув у Вищому музичному інституті імені Лисенка та консерваторії у Львові, згодом вчився у Празі і Мюнхені.
У роки Другої світової війни Володимир Цісик викладав у Вищому Музичному Інституті імені М. Лисенка, виступав на радіо, працював у Львівській опері (концертмейстер, потім інспектор оркестру).
Навесні 1944 р. разом з частиною трупи Львівської опери Володимир Цісик емігрував на Захід, де в Німеччині потрапив до табору для переміщених осіб. Однією з причин еміграції, як стверджують дослідники, могло бути те, що в 1941 р. радянська влада знищила рідного брата Володимира - Миколу. Хоча він не входив до лав ОУН – був простим активістом "Просвіти" і Українського національного демократичного об‘єднання.
У еміграції склалася особиста доля Володимира Цісика: він одружився з Іванною Кандяк-Лев, яку знав ще зі Львова. Вона стала справжнім "ангелом-охоронцем" щасливої родини Цісиків, створила умови для подальшого розвитку таланту свого чоловіка і їхніх доньок. У 1945 році у подружжя народилася донька Марія, майбутня відома піаністка і педагогиня.
У 1949 р. родина Цісиків виїхала до США, де Володимир став співорганізатором і викладачем в Українському Музичному Інституті у Нью-Йорку. Записи скрипкового акомпанування Володимира Цісика видавались на платівках українських пісень.
У 1953 р. народилася молодша донька - неповторна Квітка (Квітослава-Орися).
У 1955 р. подружжя Цісиків отримали громадянство США. Володимир Цісик був довголітнім членом Українського Народного Союзу.
У лютому 1971 р. під час виконання концерту в Українському музичному інституті в Нью-Йорку Володимиру Цісику стало зле і він помер дорогою до шпиталю.
Квітка Цісик на обкладинці першого альбому "Пісні з України" написала: "Володимиру Цісику, скрипалеві-віртуозу, моєму незабутньому батькові, присвячую ці пісні".
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Аферисты

  Ирина Аниловская сейчас с Iryna Anilovska. 3 ч. · Информация о подготовке к импорту…

 • Докерувалися

  Валерій Прозапас 2 ч. · Докерувалися до того, що путінський Лукашенко з неприхованим…

 • Старомарьевка

  Юрій Бутусов 11 ч. · Ситуация в селе Старомарьевка, которое находится на линии фронта и о…

 • Свобода слова та сферична демократія у вакуумі.

  Володимир Саркісян 2 ч. · На хвильку відставимо вбік усю херню щодо "стандартів",…

 • І гордість - і сум

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 4 ч. · БПЛА "Bayraktar" завдав удару по позиціях…

 • Байрактар

  Юрій Бутусов 6 ч. · Запомните этот исторический день! 26 октября 2021 года - первое боевое…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments