emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"Давай, забирай у них камеру..."

Вчора поки лежав Фейсбук та інші сервіси, ми писали заяву у поліцію. Бо із працівниками «Схем» трапилась абсолютно дика ситуація - на них напали у центрі Києва високопосадові працівники державного «Укрексімбанку», прямо у кабінеті голови правління, забрали техніку та видалили відзняте відео (в тому числі відео нападу).
Що пішло не так?
Журналіст Kirill Ovsyaniy та оператор Олександр Мазур записували інтерв’ю із головою правління державного «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером, у центральному офісі банку по вулиці Антоновича.
За редакційним завданням журналіст мав поставити запитання Мецгеру, щоб його позиція була відображена у розслідуванні, яке готується на один з найближчих ефірів.
Але Мецгеру не сподобалось запитання журналіста-розслідувача. Тому він викликав охорону і наказав.. «забрати камери» та «дістати із них касети».
Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура. Скрутивши його, та утримуючи силою, вони відібрали у нього обидві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та винесли усю техніку з кабінету на годину.
Весь цей час знімальна група залишалась заблокована у кабінеті голови правління банку у його присутності. У кабінеті, окрім самого Мецгера також був присутній директор департаменту інформаційної політики «Укрексімбанку» Володимир Пікалов, охоронець та ще один працівник банку на ім’я Ігор, який застосував фізичну силу до оператора «Схем».
Співробітники, погрожуючи, забороняли знімати події на телефон, оглядали одяг оператора на предмет наявності інших записуючих пристроїв та усіляко тиснули на знімальну групу. Оператору та журналісту фізично перешкоджали залишати приміщення.
Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене.
На щастя, журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо.
«Ігор, забирай у них камеру! Касети повитягуйте!», – чутно на записі голос голови правління «Укрексімбанку» Євгена Мецгера, який звертається до підлеглих.
За посиланням нижче - публікуємо аудіозапис.
У поліції - наша заява про перешкоджання законній журналістській діяльності.
Євген Мецгер очолив державний «Укрексімбанк» через рік після перемоги Зеленського на виборах. Майже однолітка Зеленського, виходець з Кривого Рогу. Дружина Мецгера - подружка Олени Кравець з Кварталу-95.
Редакція завершує роботу над розслідуванням про факти, запитання про які так не сподобались голові державної фінансової установи. Опублікуємо його найближчим часом.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment