emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Чорти

У 2014-му я вважав, що то все Янукович та його македонська команда, що це вони, а до них Кучма, винні в усьому треші, що коївся.
Що це вони примусили журналістів відпрацьовувати бл*дську повістку, що це вони натаскали мусорів на жорстокість, що це їхні кадри по всіх рівнях системи ведуть себе, як озвірілі чорти.
І це було гарне пояснення.
Потім ми зібралися і найвищих з тих чортів знесли. І деякий час було… ну, не те щоб добре, але не так погано.
Тепер дивимося.
Скандал з Пандора Пейперс. Так, я не вважаю, що офшори самі по собі щось страшне (інша справа - якщо виявиться, що на них виводився приватівський рефінанс). Мені було цікаво, як на це відреагує медійка.
Медійка відреагувала в кращих традиціях 2003 року. “Якби в Наполеона була така преса, Франція б не дізналася про Ватерлоо”.
І я впевнений - Пінчук та Ахметов не телефонували редакторам каналів чи просто журналістам із криками “не смійте це висвітлювати, бо ж мене в списку олігархів згноять!”. Я трішки знаю кухню. Я впевнений, що це рішення вони прийняли самі, у межах обережної самоцензури классу “ну ви ж розумієте”. Це вже комсомольська чуйка працює.
Далі. Тупа тварина Мецгер дає своїм утиркам команду відібрати у журналістів камеру. Це абсолютно очевидний злочин. Мецгер - не генерал, не пафосний міністр, не олігарх, він не на тій позиції, де інколи люди втрачають береги. Він вош на оксамиті, голова держбанку, звичайний службовець. Але він якась сьома вода на киселі Зеленському, пару разів його за різні частини тіла перед камерами тримав. Він вважає, що йому можна. Бо прикриють. Охорона радо виконує наказ. Бо прикриють. Головний інформаційник банку присутній та розповідає, що так і треба. Бо прикриють. І бо керівництва він боїться більше за Кримінальний кодекс. А потім виходить Вікторія Страхова і розповідає на голубом глазу, що так і треба. Бо ну а що ти їй зробиш, чи вперше дурою здаватися?
Так от.
Команда Зеленського - не команда Януковича. Це не ті люди, що можуть когось змусити та залякати. Це не досвічені кримінальники, це кловани і недоумки, що в приватних розмовах складносурядними реченнями не володіють. Вони не змушують голів державних банків вдавати донів корлеонів, а журналістів брати за щоку, посміхаючись іншим куточком рота. Вони лишень толерують таку їхню поведінку, лише прикривають - і цього виявляється достатньо. Так само, як і з бухими депутатами.
Достатньо лише цього, щоб з людей злетів будь-який наліт цивілізованності. Достатньо лише цього, щоб дрібні клерки відчули себе гангстерами, а їхні соски - світськими левицями. Не треба змушувати - достатньо просто дозволити.
Отже, треба не дозволяти.
Пропоную поступово ставати трішки менш ввічливими і трішки менш толерантними.
Subscribe

 • Проза життя проти конспірології

  Карл Волох 2 ч. · Дивлюсь, як коментатори в пошуках причин учорашнього провалу Зеленського…

 • Провал

  Volodymyr Omelyan 55 мин. · Щось спільне є у долі Саакашвілі і Зеленського. Один повернувся…

 • Креветка

  Oleksii Osypenko 4 ч. · На самом деле, все очень и очень просто. Я не думаю, что ВАЗ - болен,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments