emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Поради автократу

Не знаю, хто «УЗеленського» (тм) взяв на себе роль завідуючого тітушками. Можливо Коля Котлета, можливо бородатий депутат-борцуха, можливо ще хтось. Я в них не дуже зараз розбираюсь. Але принагідно хочеться нагадати цьому комусь про долю Олега Івановича Калашнікова, головного організатора «Антимайдану» та тітушковода «Партії регіонів». Олега Івановича, нагадаю, було вбито о 2015. Небезпідставно підозрювалося, що з метою усунення посередника, щоби мовчання Олега Івановича було зцементовано не тільки фігурально, - твердими донецькими словом пацана, а в прямому сенсі - могильною плитою. Я розумію, що знання історії, навіть новітньої - не сильна сторона Зеленського, Єрмака та інших, але все ж таки!
Звичайно послати тітушок на штурм будинку Порошенка, який, подобається вам чи ні, є головною фігурою проукраїнської опозиції, в один день із зривом конкурсу щодо САП - це красномовний сигнал. Сигнал про те, що на карті світу ми поступово зміщуємося з європейського континенту ближче до південноамериканського. Ще звичайно не Гаїті, але вже не Східна Європа.
При цьому при всьому, в тому що відбувається мене бентежить єдине. Я багато років захоплююсь саме диктаторськими режимами. Вони цікаві передусім тим, що де б не відбувався розквіт такого режиму, на якому континенті, в суспільстві якого віросповідання, кольору шкіри, соціальної моделі - такі режими ростуть дуже подібними один до одного. Диктатури, впевнений, можуть розповісти нам щось важливе про себе, як про біологічний вид. Вид, який прагне домінувати над іншими, вид який недалеко втік від первісної дикості.
Але зараз не про це. Так ось, однією із спільних рис автократів є готовність не просто кидати опонентів до в’язниці, придушувати свободи, навіть вбивати. Ні, їх єднає готовність самим померти за свою владу. Влада для них - кращий саван. Демократія, інститути, гарантії, правила, конституції, парламенти були вигадані як раз тими і для тих, хто не був готовий вмирати заради абсолютної влади у грі з нульовою сумою. Або я, або всі інші. Ні, людство поступово прийшло до того, що заради загального та індивідуального блага потрібно владою взаємно ділитися та не допускати концентрації влади в одних руках. Бо ця концентрація призводить до кризи, деградації та краху.
Автократи пливуть проти цієї течії. Настільки в них сильний інстинкт влади. Вони ризикують під час боротьби за владу. Вбивають. І часто платять за свої рішення власним життям.
Ось був такий собі Віктор Янукович. В нього були справжні тітушки, куди цьому дитячому садку. Надійний та жорстокий кримінальний елемент. В нього була мафія. В нього були осоловівші від безкарності ще в 90-х донецькі менти. Беркут в нього був. Путін навіть. В нього було все для втримання влади. Але у ключовий момент, коли кров вже лилася рікою, він вирішив, що живим без Межигірря йому все ж таки краще, ніж мертвим з. І його влада на цьому закінчилася.
Дорога автократа, Володимир Олександрович, - як гірськолижний спуск на чорній трасі вночі. Починається повільно, потім додає в мить трохи гостроти. Настає момент, коли усе ще контрольовано, ти відчуваєш себе королем гори, володарем стихії. Але потім швидкість зростає. Дерева пролітають повз. Кожен наступний метр дається з більшим ризиком. Кров застилає очі, сердце вискакує з грудей, ноги не тримають. Настає переломна секунда, коли зупинитися вже неможливо, падати на бік пізно - відірве руки-ноги. Донизу, донизу, донизу. Цілим або розірваними на шмаття, шлях тільки один.
У вас, Володимир Олександрович, на цій трасі якраз настає фаза ейфорії та відчуття всемогутності. Але попри емоції - попереду провалля. Впасти та зійти з траси - це правильний, раціональний вибір. Але чим далі - тим це буде складніше. А з якоїсь миті - неможливо…
Subscribe

 • Избиратели

  Роман Шрайк 11 ч. · да, слова владимира зеленского о том, что историю с его офшорами расследовали не…

 • Омелян. Перемога!

  Volodymyr Omelyan 8 ч. · У червні 2020 представники Офісу Президента України запропонували мені високу…

 • Терроризм

  Юрій Бутусов 5 ч. · Россия взяла в заложники миссию ОБСЕ на Донбассе чтобы обменять их на взятого в плен…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments