emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Справа про розгін Майдану. Репортаж з суду.

Суд по ‪#‎Щеголєв‬ закінчився о 3:23. Його продовжують тримати під вартою до 3 січня включно.

До роботи ще є парочка годин, отож маю можливість написати звіт по суду, короткі висновки почутого і побаченого Смайлик «smile»

Олександр Щеголєв (в документах через раз читають прізвище як‪#‎Щоголєв‬) був присутній у суді. Доволі худий, спортивний, хоча не дуже молодий. Ходить з палицею - накульгує на одну ногу, хоча, кажуть, раніше проблем зі здоров'ям не мав.

- Ці всі беркутівці здорові-здорові, а тільки в суд - одразу то серце, то пєчєнь, - дуже вільний переказ розмови конвою)))

Підозрюваний - генерал-майор, був призначений на посаду керівника ГУ СБУ у Києві акурат в листопаді 2013-го. Є свідчення, що він ще з навчання у дружніх тісних взаєминах з двома іншими фігурантами зачистки Майдану (якщо не помиляюсь, з Якименком (який був очільником СБУ і рекомендував Щеголєва на посаду) і Тоцьким (проти якого свідчить Щеголєв, намагаючись перевішати на нього частину процесуальних собак. Тобто звинувачень).

Крім того СБУшник свідчить проти Меркулова і Присяжного, які по рангу вищі за нього і нібито мають розділити з ним його гірку долю (примітка: прокурор обіцяв оприлюднити інформацію про них в четвер і п'ятницю на брифінгах).

Наказ до проведення операції зачистки Будинку профспілок прозвучав саме від нього. Це підтверджують три керівники "Альфи": саме "Альфа" мала виконувати цю операцію (назва операції - "Бумеранг"). Одночасно, тобто близько 23-ї, вулиці Хрещатик і Майдан Незалежності зачищали представники МВС.

Більшість документів за той час наразі знищено прямими наказами вищого керівництва МВС. При цьому прокуратура зібрала докази і стверджує, що саме Щеголєв керував штабом з управління антитерористичною операцією, в який входили керівники МВС і всіх причетних силових структур.

А тепер до лірики.

Надзвичайно цікаво в режимі нон-стоп відтворювати ті події. Завдяки професіоналізму обвинувачення з'являються фрагменти, які по суті мали б бути знищені. Видно, що для прокурорів (принаймні одного точно Смайлик «smile» ) це справа честі. Дискусії запеклі. Але якщо сторона обвинувачення аргументує позицію, то адвокати драматично закочують очі, вимагають перерв, затягують розгляд, викликають швидку, відводять секретаря, відводять суддю, цитують Пушкіна, цитують Солженіцина, цитують Біблію, зачитують 40 сторінок справи, зачитують повний текст протоколу допиту.... і ще тисяча "аргументів", яких, власне, не існує.

І ще одна річ, яка стала для мене важливою. Судячи зі слів прокурора, багато керівників силових структур у тих подіях відмовлялися іти на штурм. Саме тому перша операція з зачистки "Хвиля" так і не відбулась, а друга "Бумеранг" пішла не так, як планувалась.

Тоді на Майдані люди в формі, які тарабанили в щити і активно наступали, складали враження абсолютного зла. Тепер ми можемо відносно без емоцій відновлювати повню картину тих подій. Робити історичний зріз, коли все ще не присипано попелом історії.

‪#‎Майдан‬ ‪#‎РеволюціяГідності‬

Фото Катерины Серко.
Від себе: Співчуваю розчарованим борцям зі зрадою. Справа, як бачимо, розслідується. Інше питання, що шукають саме винних, а не хапають всіх поспіль, аби задовольнити прагнення до сліпої помсти з боку пролетарських мас. Ну це таке... Пролетарські маси в нас сьогодні переважно у Мережі й нікого не лякають.

Особливо хочу звернути увагу на виділене мною. Одна з причин перемоги Майдану- саботаж значної частини силовиків. Робити з цих людей ворогів може тільки останній дурень або свідомий ворог. Я, чесно кажучи, не знаю, яка з цих двох категорій (дурні чи вороги) небезпечніша для України.Subscribe

 • Один

  Юрій Гудименко 1 ч · Вчора представник терористичної організації «ЛНР» із сумом на морді обличчя…

 • Дела зеленые..

  Дмитрий Чекалкин Вчера в 07:07 · Hellis: А как мы вообще общаемся с США, если 1. Своего посла в Украину…

 • Символ невдячності

  Валерій Прозапас 16 ч. · Да, до речі - річниця безвізового режиму з ЄС. Як символ невдячності, на жаль.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments