emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Радісні враження, побоювання й відкриті питання

1. Повернувся з Майдану, переповнений радісними емоціями. Величезна кількість людей надихала. Це саме та кількість, яку жодний спецназ не здатний зупинити в умовах міста без вогнепальної зброї . Це те, чого банда панічно боїться. Саме ця величезна кількість людей змушує мені виставити велику "п*ятірку" організаторам. Критичні зауваження в мене є, але вони переважно стосуються другорядних речей, хоча те, що вони з Гімном України зробили- це якась незрозуміла фігня. Зустрів безліч знайомих, з якими ми посивіли на всіх майданах за 25 років. Як це, нажаль (а може й добре!), природньо для помаранчового середовища у мене з ними бувають великі розбіжності, але була, так знайома з 2004, атмосфера єднання. Відтак, спірні питання не підіймалися. Організаторам вдалось сформулювати головний месидж, який задовольнив всіх.


2. Все ж, не здатний сприймати оце спотворення гімну, піднявся по Грушевського до Кабміну, трохи не дочекавшись кінця мітингу. Й побачив розгортання Беркуту й "тітушек". Беркуту було десь до сотні, а "тітушек", мені здалося, біля тисячі. Але на цифрах не буду наполягати, бо розгортання відбулося миттєво. Вони всі з*явилися переважно з парку, але з сусідніх вулиць теж. З цієї гарної організованості, мені стало очевидно, що відбувалося попереднє навчання. Надто вже злагоджено. Водночас, "тітушки" не справили на мене враження ані якихось бандитів чи бойовиків, ані переодягнених ментів. Такі собі хлопці (жодної дівчини!) 20 років плюс -мінус з нормальними обличчями. Візуально, такі саме й на Майдані стояли у великій кількості. Очевидно, їх функція- живий щит. Оце нашим опозиционерам слід взяти до уваги. Не дай, Боже, щось там їм зроблять, Це може спровокувати жахливе протистояння між регионами. "Наших б*ють!" Власне, для цього це й робиться. Робиться ретельно з попередніми тренуваннями.

Бійки під Кабміном я вже не дочекався.

3. Питань, власне, в мене два.

а) Що було причиною такої, небаченої вже багато років, великої кількості протестувальників? Потужність євроінтеграційної ідеї? Інформаційне сприяння проєвропейської частини влади? Просто накопичилося й вибухнуло? Що?

б) Чому Беркути вже кілька разів "програють" бійку не таким вже великим групам "нічних" протестувальників. Опозиція попіклувалася про силову складову протесту? Хтось, може, їм допоміг це зробити? Є наказ ментам не дуже старатися? Беркут не бажає захищати владу й ламає комедію? Останє припущення мені здається правдоподібним, через враження від виразів обличь беркутят, коли їм невеличка група людей біля кабміну почала (до приходу колони) кричати різні неприємні речі. Відчувалося, що їм їх роль вкрай не подобається.
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments