emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Саако-скептицизм. Не у одного мене, як виявляється

Протягом останнього тижня я з'ясував, що ні фіга не знаю про грузинські реформи.

У 2008-му коли я працював на телекомунікаційній фірмі, нашими партнерами була грузинська фірма - я пам'ятаю як їхні техніки ремствували: "Шьто ти нам расказаваєшь пра рєформи? У нас пєнсію атмєнілі!!" Нині знавці мені роз'яснюють, ні фіга - пенсія була. Відмінили тільки Пенсійний фонд, тобто саму структуру пенсій, але пенсії були. З чого ж тоді обурювалися техніки?

У 2011 я працював в "Тижні" і пам'ятаю як колеги, які в тому числі брали інтерв'ю у покійного нині Бендукідзе, розповідали що вони там приватизували "все крім совісті" - порти, ліси, школи, залізниці... Нині знавці мені заперечують - ні фіга! Грузинська залізниця - державна власність! Тбіліське метро - державна власність! Так що ж виходить, про приватизацію всього крім совісті - то Каха так стібався, а мої колишні колеги - повелися?

Я пам'ятаю як знайомі, які їздили у Грузію, з придиханням казали "уявляєш, у них поліція хабарів не бере і допомагає, якщо в тебе колесо спустило!" Розмови з придиханням перебивали волання грузинської опозиції про катування у грузинських в'язницях, про корупцію підлеглих Мглабішвілі і про факти розгону грузинською поліцією мітингів грузинської опозиції (як зараз пам'ятаю - майже синхронно з аналогічним розгоном мітингу у Лукашенківському Мінську). Але опозиції їхній ніхто не вірив. Бо яка там опозиція - у них поліція не бере!

Нині у нас є патрульна служба яка на місце події прибуває за пару хвилни (а не за 2 години, як менти), яка хабарів бере не більше ніж грузинська поліція в перші місяці свого існування і про яку українська опозиція говорить майже все те саме, що й їхні грузинські колеги про свою. Всі щасливі? Ні, знавці нині доводять що поліція - то насправді був у Грузії такий піар-хід, аби від непопулярних реформ увагу людей відвернути...

Я оце думаю, а не станеться завтра такого, що ті самі знавці доводитимуть мені, що й з корупцією Великий Грузин насправді Не боровся? Що всі його реформи то була велике замикання потоків на себе + створення вітрини на гроші Заходу? Бо динаміка грузинського зовнішнього боргу в часи Саакашвілі - далеко не таємниця. А техніки-грузини мені ще у 2010-му доказували: "Гдіє он борєцца с карупцієй? Да у нас толька на нізавом уравнє брать запрєтілі - на вєрху как бралі так і бєрут!" Не придумали ж вони все це?

Кому вірити?

Subscribe

 • Один

  Юрій Гудименко 1 ч · Вчора представник терористичної організації «ЛНР» із сумом на морді обличчя…

 • Дела зеленые..

  Дмитрий Чекалкин Вчера в 07:07 · Hellis: А как мы вообще общаемся с США, если 1. Своего посла в Украину…

 • Символ невдячності

  Валерій Прозапас 16 ч. · Да, до речі - річниця безвізового режиму з ЄС. Як символ невдячності, на жаль.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment