emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

А що каже сільська аналітика?

Доброго здоров'я друзі! Накупана, засмагла і обгодована черешнями країна ліниво гортає стрічки новин, масово ігноруючи той факт, що на дворі понеділок. Працювати бажання особого не наблюдається, набагато приємніше спостерігати як росте кількість підписантів за новий референдум у Великій Британії.

Тож дідусь також сьогодні не займе багато часу, пройдемося лише по найбільш випуклим подіям останнього часу. Заваримо собі по горняткові смачного чаю чи по філіжаночці ароматного кохве і всядемося зручніше.

Уходяща звізда європейської політичної сцени Девід Кемерон, стоячи наєдінє у ванній перед дзеркалом наверняка думає “Отето я вчудив... ну я й дебіл...”. Це той рідкісний випадок, коли з мнєнієм глави уряду солідарна вся Велика Британія, не залежно від політичних пристрастій і ставлення до ЄС.

Нєчто подобне наверняка думає про Кемерона і королева Єлизавета ІІ, в которої зараз одна забота – яку шляпочку одягти, коли прийде час всістися пред об’єктивами телекамер і глянути на своїх подданих з усією накопиченою Віндзорами протягом століть укорізною. Після чого начертати на поданні парламенту про вихід із ЄС прості і понятні слова “We forbid”. Єсть у королеви свій Тайний совет, існує і “право абсолютного вето”, до якого британський монарх може вдатися в самому крайньому случаї. І тепер, здається, якраз той крайній случай: Об’єднане королівство перед загрозою розвалу і Її Меджісті зе Квін, с целью збереження наслєдства предков, вполнє може начхать на результати референдуму. І всі всьо правильно поймуть: шо з тої королеви взяти взяти? Серед її предків сплошні самодури, дєспоти й тирани... тяжола наслєдственность.

Такий сценарій зараз отрабатується у Лондоні чи ні, сказати сложно, бо сценаріїв там кілька і кожен з них способен виправити допущену Кемероном ошибку. Но інтєресно другоє – неожиданно для многих вперлася континентальна Європа. Бундесфрау Меркель решітєльна і жостка “Уходя – уході!”, Юнкер і Туск беквокалом співають ту ж пісню, де рефреном повторюється слово “Шотландія, Шотландія”. Британія дивиться на континент розгублено кліпаючи очима. Чи це гра така з боку ЄС, шоб згодом согласитися із поверненням Британії но вже на своїх умовах, чи заправили Євросоюзу реально раді нагоді здихатися строптивого члена, пока не зовсім ясно. Але многі кажуть, шо ніколи в історії ще Німеччина не була так близько до ролі континентального гегемона, та ще й без усякої світової війни. І саме ця обставина примушуватиме Берлін всіляко відхрещутися від підозр про гегемоністські наміри та піднімати в ЄС значення менших держав.

Ясно тільки, шо криза європейського проекту реально існує, Брюссель явно переборщив в багатьох соціальних і міграційних питаннях, увлєченіє лівацькими ідеями до добра не доводить, нада срочно коректірувать політику. Іначе центробіжні тенденції можуть завдати Євросоюзу нєкоторого клопоту.

Гадати на кохвейній гущі не будемо, але дідусеві чогось здається, шо не скоро ще в ЄС ми побачимо референдуми. Голландці, а потом британці показали, що референдумами злоупотреблять не слід. Тому страшилкам, які зараз распространяються про “ефект доміно” вірити не варто. Крики про ожидаємі референдуми у Франції, Швеції, Італії, Угорщині, Греції, Данії і других країнах нас в оману вводити не мають – британський референдум був дуже холодним душем для керівників ЄС і вони зроблять все, щоб найближчим часом такого не повторилося.

Радісні альтернативні ідеї про те, що тепер ЄС получає возможность компенсувати втрату Британії включенням в ЄС Туреччини, Сербії і України з Молдовою, дідусь вважає дещо наївними. Навпаки, в ЄС зараз дуже важливо заспокоїти громадську думку і ніхто в Брюсселі ніяких резонансних рішень приймати не буде. Скоріше за все ми почуємо про обмеження в галузі міграції, ужорсточення візової політики для трудових мігрантів. Через це, не виключено, Брюсселю доведеться дещо відтермінувати і запровадження безвізового режиму для громадян України та Грузії. Возможно, іменно, шоб утрясти ці питання в Брюссель срочно вилетів Порох. Чекаєм офіційних заяв.

Розповсюджувані зараз в інтернетах геополітичні ідеї, як діяти у випадку розвалу ЄС дідусь вважає дуже преждєвременними і розглядати їх слід разве шо у гіпотетичному ключі. Балто-чорноморська вісь – інтєресна і продуктивна тема для теоретиків і любітєлєй пагаваріть, але на практиці в обозрімом будущем неосуществима. Не тому, що не реалістична – дідусь оно недавно закінчив параграфи про Велике Князівство Литовське в “Історії від діда Свирида” і в состоянії привести масу прикладів чому таке формування могло би бути вполнє жизнєспособним. Однак, підстав ховати Євросоюз нема, а насторожувати Брюссель прожектами, які можуть загрожувати його єдності, не варто. Особливо зараз. Ну разве шо для потріпать нєрви Хуйлу, соблазняючи до участі в Балто-Чорноморському форматі дружньої Білорусі і даючи бацькові дополнітєльну козирну карту для разговорів із кремльовським ушльопком.

Кремльовський ушльопок тєм временєм із сонячного Ташкента ув’язався за своїм хазяїном, імператором Сідзіньпінем, і полетів за ним в Китай: російський тєлєвізор привично розказує про качественно новий етап россійско-кітайского сотруднічества. Всьо ясно – Хуйло клянчить гроші. Після Китаю Хуйло полетить у Фінляндію до свого друга і емісара Запада, Нііністьо. Цель – показать дорогім россіянам, а преждє всього самому собі, шо в Європі Хуйла принімають. Возможно, Хуйло собирається через того ж Нііністьо сообщить Западу нєчто важноє. Шо іменно – побачим.

Тим часом на Криті завершився Собор, який газети дедалі впевненіше називають Всеправославним. Виступити проти собору не наважилася жодна з відсутніх там помісних церков, всі вони страшно бояться звинувачень в розколі. Тому намагаються зберігати благообразний вираз ліца, хотя Гундяєв немало встривожен. Шутка лі –православне зібрання такого рівня зібралося вперше за більш ніж тисячу років і забралося лише тому, шо патріарх Варфоломій наважився діяти всупереч волі Москви. В общем, для православного світу стало совершенно ясно – РПЦ МП не зуміло навіть воспреп’ятствувать собору, а значить стрімко втрачає свої позиції.

На Гундяєва сердито дивляться консервативні попи, положення в нього доволі шатке. Натомість, силу набирає Константинопольський патріархат, який впевнено взяв ініціативу у свої руки. І зробив це вперше з 1589 року, коли Єремія Транос визнав МПЦ і висвятив у Москві першого патріарха Іова. Головний для нас результат собору - Константинополь стрімко набирає вагу, Москва безпорадно кліпає очима..

Аналізу прийнятих Собором документів дідусь не робив, лише пробіг по діагоналі доступні матеріали з яких видно, що Вселенський патріарх максиально уникав контраверсійних питань. Це зрозуміло - Варфоломію зараз важливо створити ґрунт для консолідації помісних церков навколо Константинополя, а не давати привід критикувати Собор і принижувати його значення. Нас, звісно, цікавить коли і в якій формі патріарх візьметься до питання про Українську Помісну. Зараз, думаю, навряд чи хтось зможе дати на це питання точну відповідь. Але сприяння створенню нових, лояльних Константинополю помісних церков об’єктивно в інтересах патріарха. Який, всупереч позиції Москви, котра наполягала, щоб автокефалія надавалася консенсусом усіх 14 помісних церков, застеріг, що надання автокефалій – виключна прерогатива Константинополя. Так шо пока Гундяєв стрічався на Кубі з папою і їздив сповідати пінгвінів в Антарктиду, Варфоломій не дрімав. Звідки робимо висновок, що витримка і залізні нерви для політика набагато важливіші, ніж схильність до публічного піару. От коли Константинополь наважиться на цей крок – ось де інтрига. Яка починає грати особливими фарбами, якщо тримати в пам’яті карколомні події церковної історії останніх століть. Думаю, на цей раз століття чекати не доведеться, все відбудеться значно швидше, а Варфоломію має вистачити майстерності, щоб провести це рішення максимально безпроблемно. Лиш би наші на радостях не напартачили.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаєм кулаки за Олега Сенцова і всіх полонених, допомагаємо Армії та дивимося на панікйорів іронічно.

І слєдім, шоб віздє порядок був. А не то, шо січас

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments