emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Кращий коментар турецьких подій від Свирида Опанасовича

Ні, не спав. Да – наблюдав за проісходящим у Туреччині. Нічого не писав, бо чесно зізнаюся - сам не розумів суті проісходящого. Слішком все було неожиданно і в принципі непредсказуємо.

Та й не мало нічого такого бути – на мій сільський розум не та ситуація зараз у Туреччині, щоб перевороти устраювать. І це той случай, коли краще промовчати та почитати, шо умні люди кажуть.

Оказалося – за всю ніч жодного розумного коментаря. Жодного. Всі – в молоко. Принаймні, я розумних мислєй не бачив.

На ватних форумах сначала всі масово кинулися восхіщаться Хуйлом – “Вот наш ответ Эрдогану за сбитый! Владимир Владимирыч – Вы гений!”. Сам-то Блядімір Блядімірич наверняка всрався, бо він-то точно знає, шо за такими собитіями всігда стоять ЦРУ і Пентагон. І вспоминаючи вежліву улибку Керрі думав: “Вот сука коварная”. А остаток ночі прислушувався, чи не гупають під дверима сапоги його воєнних.

В нас же інтернет взорвався щасливим: “Новий Лєгітімич! Така судьба всіх, хто у Хуйла ізвінєнія просить. Тепер йому нема другого путі, як у Ростов”. Коє-хто пішов далі і фантазірував на тему способностєй нашого Гнештаба устроїть перевороти. Всі дружно сойшлися во мнєнії – “нє способен”, і полегшено зітхнувши продовжили умнічать на тему турецьких воєнних, які со времйон Ататюрка являються запорукою світських демократичних ценностєй і всьо такоє прочеє.

Було множество непевних коментарів, тіпа "ну всьо уже ясно, я це давно предполагав". Но шо іменно ясно і шо предполагав так і не признавалися. Бо і їм ніхрена не було ясно і нічого вони конкретного не казали, але ж поумнічать кортить.

Мелькали ще нєсмелі предположенія, шо це така хитра провокація Ердогана, шоб одним махом виявить своїх врагов у стані воєнних, шоб прищучить їх і укріпить свою власть. Чесно кажучи, я й сам спочатку подумав нєчто подобне. Ну якось слішком проісходчще местами на театральну постановку змахувало. Однак, примери з далекої та недавньої історії свідчать – в такі ігри власті лучше не іграться. Ти організовуєш ігрушечний переворот, а він переростає в настоящий. Ердоган канєшно султан авантюрного склада, но не до такої ж степені.

Насправді, як дід зараз собі думає, особої конспірології тут нема. Да, среді воєнних завжди є недовольні і мечтающі про лаври спасітєлєй отєчества. Таких наверняка повно і в Туреччині. Но на цей раз попитку переворота затіяли откровенні авантюристи, які самі себе переконали – ото об’явим, шо власть беруть воєнні, політаємо на вертольотах грозно розмахуючи ятаганами і всьо. Дальше якось воно буде. Дождалися, пока султан полетить к чорту на кулічки і под покровом ночі повитягали ятагани. Но не получилося.

Ердоган нічого не організовував. Я впевнений, шо він реально охренєл, почувши про проісходяще. Полетів собі спокойно отдихать, аж йому сообщають – біда, товариш султан, шо дєлать? Товариш султан і сам не понімав, шо дєлать, його прямий ефір з тєлєфона виглядав досить таки жалко.

А його призив вийти всім на вулиці дійсно возимел дєйствіє, хотя більшість поспішила не на площі із флагами в руках, а до банкоматів з кредітками. На майдани ж тисячі небайдужих турків вийшли не стільки на підтримку Ердогана, скільки проти нестабільності в країні. І всьо же основна ж маса турків сиділа собі нишком по домівках і ждала чим діло кончиться.

Сидів, лупаючи оченятами, і Хуйло, який ніхренашечки не понімав. І це непоніманіє ярко продемонстрував Піськов. Який вже начав даже рассуждать про політичне убежіще для Ердогана, єслі він про це попросить.

Судьба переворота була вирішена в момент появи твердих заяв Керрі та Обами. Які призвали турків нє шаліть і однозначно вискзалися в поддержку Ердогана. Після чого посипалися аналогічні заяви й решти мірових лідєров, в першу десятку (чи даже п’ятірку) яких втовпився і наш Порох (це, кстаті, харашо). Путчисти, які в своїх планах наверняка розраховували на поддержку Америки, в той момент дрогнули, а їхні противники відчули прілів сил. От коли люди масово висипали на вулиці. Після чого самальот Ердогана нарешті взяв уверенний курс на Стамбул.

Шо тепер буде? А нічого особенного. Бо нічого особенного і не проізошло. Путч був опереточний, хотя люди реально загинули. Бо це ж якими нада буть дебілами, шоб стрілять по людях з бойового оружія. Да, Ердоган позакручує зараз своїм воєнним гайки і коє-шо ще. Когось відправить в тюрму, на їхнє місце призначить непричасних. Но не факт, шо лояльних. Задавлять канєшно “Хізмет” – дуже вже для цього удобний повод. Но це внутрішні пробеми Ердогана, а в султанів з діда-прадіда робота така – рубати голови, шоб враги боялися.

От кому Ердаган реально має спасіба казать, то це Америці. Яка похлопає його по плечу і спросить: “Ну, тепер ти поняв, чого вартий на землі нашій грішній?”. В общем, градус послушанія перед вашингтонським обкомом у султана має возрости, стєпень авантюрной непредсказуємості зменшитись. А так, особливих ізменєній на світовій шахівниці я не ожидаю.

Але турки турками, друзі, а в нас своя війна. Де чи не щодня гинуть наші воїни. Тому давайте, посочуствуєм всім постраждалим у Ніцці і в Туреччині, но продовжимо допомагати нашій Армії. Бо французи і турки із своїми проблемами самі якось розберуться, а наші проблеми вирішувати лише нам.

Зберігаємо бадьорий дух і спокійне хладнокровіє.

P.S. Но Хуйло всьо-равно свято переконаний, шо все організували американці. І це прекрасно. Бздящий Хуйло всігда лучше Хуйла самоуверенного.

Subscribe

 • 29 июля

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Руководитель журналистского проекта Billingcat Христо Грозев пообещал выход фильма-расследования об операции по…

 • Будем смотреть кино.

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Публикация в издании "Зеркало недели" информации о том, что глава военной разведки Украины Буданов и…

 • Часы тикают

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Сообщение советника министра обороны Юрия Бутусова о том, что экс-начальника главного разведывательного управления…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments