emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Війна та ідентичність

Я не думаю, що більшість з тих, хто сьогодні проти обмежень для гастролей росіян, підтримують колаборантів, ні, звичайно.
В більшості це абсолютно нормальні люди, знайомі і друзі, які захищають частину своєї ідентичності.
Захищають наші юнацькі темные аллеи и антоновские яблоки, звезду Аделаиду, збиті до крові на гітарі пальці під Висоцького, білогвардійську романтику, булгаковский Город і білі кахлі на каміні Турбіних, відкриття Набокова і потрясіння від Платонова і ще безліч емоційних прив’язок і знаків. Мені це дуже близьке і зрозуміле, як київській двомовній дитині з російської школи.
Але я також знаю, що якщо ми зараз, під час війни, не зробимо зусилля і не проведемо лінію свій-чужий, якщо далі будемо з головою перебувати в російському дискурсі, демонструвати широту взглядов, заглядаючи в рот російським інтелектуалам і лібералам і заради 5-7 порядних росіян (частина з яких протестує проти російсько-української війни, оскільки ми «адін народ» (Шевчук, БГ) -- так от якщо ми заради них запускатимемо в країну орбакайте-таганкі-корольових-мєньшикових-антрєпрізи прістрарєлих, тобто продовжуватимемо російську культурну експансію, то це просто продовжуватиме оцю незносну муть, моральну безпомічність і шизофренічну розкаряченість останніх 25 років і це стане нашою цивілізаційною поразкою. Я не перебільшую, саме цивілізаційною поразкою. Якщо ми не порвемо з рускім міром, рускій мір порве нас.
Усім шляхетним друзям «це не наш шлях, ми демократи і європейці» відразу скажу: як би ми з вами інтелігентно не поправляли очочкі над шахівницею і не старались дєлать ліцо, гопніку, який перевертає шахівницю, плювати і на нас, і на гру, і на наші очочкі.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments