emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Алі та його "внутрішній білогвардієць". Зловтіха

звичайно, тут є мій маленький тріумф. Відчуваю себе таким собі білогвардійцем, який весь неп торочив сусідові-есеру, що скоро грядуть бальшие пірімєни та великі павароти. А той не вірив і жадібно ловив у кожному слові зінов'євих-бухаріних пробліск чогось з чилавечеським ліцом.
- Жопа буде всім, - казав мій внутрішній білогвардєїц, засипаючи за старою звичкою фронтову трубку махоркою. - Ти не думай, сапля есерівська, що тебе пронесе. Думав, вступив у партію, став зампред сабєса і вже всьо, притуливсь до краснозадих? Та краснозаді своїх першим поїдом їдять. А таких як ти задавлять проміж прочим, навіть не помітять.
- Нєт, ви ніправи! - казав внутрішній есер моїх знайомих. - Расія сільна как нікагда, нємєц павєржен, паріж бурліт, прага скоро падьот. На етай новай валнє ентузіазма Расія, словна бальная послі чахоткі, ачищаетса ат всево напускнова, грязнава, заскарулзава. Взамєн грядьот нєчта ніапісуємає, нікєм іщо нівіданає, пріркраснає. Ви би й сам це помітили, не будь ви так пов'язані зі своїм білагвардейскім прошлим.
- Буде тобі ніапісуємає, буде.
Мої знайомі митці, усліякі художники, писателі, музиканти, чомусь до останього не вірили що чистка почнеться якщо не з них, то дійде до них обов'язково.
Вони вважали, що достатньо не ставитись вороже до режиму, а то й влучно та запопадливо їй підтявкувати.
І тоді величавий мужьік з топором і дубиной, трепетно описаний толстоєвським, обійде їх стороною, хитро примружившись: мовляв, ета нічаво, нічаво, от переб'йом всіх французів та білих і настане нова ера, ера милосердя.
Коли ж раскольніков з баблом свидригайлова, спритністю дубровського, інтелектом смердякова та мундиром порфірія затамував свою величну поступь та завернув до них, таємничо помахуючи народною дубиною, і почав гамселити всі ці їхні картинки, нотки-скрипки та бумагамараки, я лише зловтішно посміхаюсь. Я збираюсь побачити канєц етайстрани своїми очима, сидячи в правінциї у моря.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments