emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Купка маргіналів не репрезентує Польщу.

Оригинал взят у taraschornovil в ....
Taras Chornovil

Панове, щодо роздутого в нас до захмарних висот скандалу в польському Перемишлі, де група маргіналів та ультра-радикалів пройшлася з антиукраїнськими гаслами, а один дегенерат вигукував на камеру : "Смерть українцям!" - сьогодні давав довге інтерв'ю польському часопису, тому вже виговорився й спроможуся лише на пару штрихів.

1. Такі акції в прикордонному місті проходять доволі часто, там є певна озлоблена маргінальна група. Вони згуртувалися більш щільно, коли польська влада прийняла рішення повернути українцям давно відібрану в нас греко-католицький катедральний собор. Одного разу навіть дійшло до реального бандитського нападу на ходу українців до стрілецьких могил у Пикуличах. Про це все багато писали й обурювалися в самій Польщі, а в нас майже ні гу-гу. Чому зараз стільки шуму, особливо в рашистських виданнях та від їхніх репродукторів у соцмережах? Та дуже просто. Порошенко й Дуда зуміли порозумітися й зняти з порядку денного ряд історичних протистоянь. Зокрема вироблена нова практична формула для порозуміння. А ще обидва президенти обговорили ситуацію щодо агресивної Росії та знайшли спільні думки й підходи. Домовилися про воєнну співпрацю. Є ще питання?

2. Сама акція була доволі примітивна й маргінальна. А фразу про смерть для українців вигукував лише один учасник, при чому умисно на телекамеру, хоча мав розуміти, що за це в Польщі є кримінальна відповідальність. Наш посол у Варшаві Андрій Дещиця, якого важко запідозрити в надмірній толерантності й гіпердипломатичності (згадайте літо 2014-го під рашистським посольством), особливо акцентував, що заклик лунав від лише одного учасника. А не натовп скандував, як у нас навмисно про це стали писати!

3. Сьогодні, коли в нас нарешті відбудовуються нормальні відносини з традиційним партнером Польщею, це викликає невдоволення у москви, у польських реваншистів та ультра-націоналістів, у прокремлівської польської партійки "Змяна" та іншої погані. Чи нам потрібно підігрувати цим провокаціям?

Що мала зробити Україна? Вручити відповідну дипломатичну ноту. Вручили. Попросити польську владу провести належний кримінальний процес та профілактичні заходи. Попросили.

Що мають зробити поляки? відкрити кримінальну справу й провести неупереджене слідство. Відкрили й проводять. Належно покарати винуватців. Покарають, але значно м'якше, ніж можна було б. Після попереднього інциденту справу відкрили за ксенофобію, а не за напад, як би могло бути за польським карним кодексом. А ми, коли було кілька подібних акцій проти Польщі чи Угорщини від Свободи та інших, ризикнули хоч когось, хоч якось покарати? Провести профілактичну роботу. Проведуть, хоча результативність її буде мінімальна. А в нас профілактика дуже допомагала? Просто в Україні такі акції давно самі згасли й наші націоналісти, на щастя, самі швидше переросли цей провокативний синдром, так і в Польщі "профілактика" дасть результат, коли самим полякам надокучить виглядати в доволі непривабливому світлі.

Отакий "непатріотичний" допис вийшов. Просто іноді, коли заклики бути великими патріотами й "дати гідну відповідь" звучать від наших реальних ворогів, то треба трошки задуматися й стриматися. Бо ворог доброго не запропонує.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments