emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Свирид Опанасович про актуальне

Доброго здоров’я, друзі! З понеділком вас усіх, будьте мені здорові. Запад масово погрузився в різдв’яні свята, Росія – в траур, всі п’янствують. І лише Україна дружно рушила на роботу, щоб випить кави і обсудить з колегами, шо воно в світі діється.

Почнемо з російського “траура” по случаю катастрофи Ту-154 хотя ніхто, похоже, в Росії за загиблим хором міністєрства нападєній РФ іскреннє не горює. Большинству на нього откровенно наплєвать. Ватніків гораздо сильніше будоражить хвиля злорадства, яку визвало крушеніє того самальота – сиплються проклятія і угрози відфрендить і забанить любого, хто не сумує за загиблими. Таким образом стадо ватніків ще більше обособилося, прірва між ними і між нормальними людьми поглибилася.

Для правильної оцінки того, шо случилося з тим самальотом, варто згадати содєржаніє предидущих серій. Які свідчать, шо той ТУ 154 отправлявся в Сирію з одною целью – спасать репутацію Хуйла, основатєльно подмочену варварським вбивством мирних мешканців Алеппо. По логіці Кремля, на развалинах знищеного міста нада просто заспівать і станцювать і тагда світ устидиться своїх обвінєній та скаже: “Да, містер Хуйло челавек культурний, зря ми на нього бочку котим”.

Таким образом, готовилася масштабна піар-акція по спасєнію репутації Хуйла, з привлєченієм воєннослужащих із армейського ансамбля. То єсть, солдат і офіцеров отправляли на ответственне і опасне заданіє, но самальот зазнав катастрофи, всі погибли і на войні таке случається. Так шо нема чого тут сльози лить, то були не мирні пасажири з дітьми, як, наприклад, у малазійському боїнгу. Участіє в піар-акції доктора Лізи суті справи не міняє, а лише убедітєльніше доказує, шо готувалася піар-акція “Хуйло спасаєт сірійскіх дєтішек”.

Але літак потерпів катастрофу, тому Кремль впопихах міняє содєржаніє піар-акції на “Виразь Хуйлу соболєзнованіє”. На цей момент соболєзнованія Хуйлу висловили Нурсултан Назарбаєв і Бібі Нетаньяху. Може ще Лукашенко, но я такого сообщенія не бачив, а крім того Лука соболєзнованія висловлює лише за дєньгі. Може ще хтось висловить, але це вже непринципово.

І таким образом колічество і качество соболєзнованій за Ту 154 на порядок менше, ніж за вбивство посла Карлова, а це цікаве обстоятєльство. Яке свідчить, шо прогресивне человечество правильно оцінило смисл і значення катастрофи самальота – ето адресований Хуйлу лічно тревожний звоночок. Бо не можна ж безконечно іспитувать терпіння всевишнього, Бог, як кажуть, не фраєр.

Хуйло однако таких намйоков не понімає, він зараз влаштує собі піар на костях артістов ансамбля песні і пляски, як недавно піарився на фоні трупа посла Карлова. І це теж ознака часу – раньше Путін рекламірував себе путьом спортивних достіженій страни, проводив олімпіади і світові чемпіонати. Но тепер заплановані на 2017 рік чемпіонати один за одним переводяться із Росії за рубеж, а російських спортсменів діскваліфіцірують врозніцу і оптом. Остаються трупи, на фоні яких Путін с кпоєнієм і піариться.

Тема смерті в Росії доби развитого путінізма-кретінізма традиційно займає значітєльне місце, а в уходящем году була там основною. Всі мало-мальськи помітні події в і навколо Росії так чи інакше сопряжені із смертями: від війни проти України, від вбивства ізвесних людей в Росії, від бомбардувань Сирії, аж до самогубства десятків мирних граждан посредством бояришніка. Смерть витає над Росією і сопровождає всі дєйствія Хуйла. А в останні місяці просто неотступно преслєдує. Коли вона його настігне пока невідомо, но прогресивне людство надіється на краще.

Соболєзнованія Бібі Нетаньяху Хуйлу були неіскренніми, трудно собі представити, шо старого матьорого спецназовця тронула звістка про загибель групи співунів і плясунів вооружонних сил РФ. Бібі звонив Хуйлу по гораздо болєє важному для нього питанню, а іменно – нада шото дєлать з резолюцією СБ ООН, яку днями прийняли і яка засуджує ізраїльські воєнні поселення в Палестині. Ну а заодно, к слову, і соболєзнованія висловив, о чом прес-служба Хуйла сразу же і розтрубіла – їм же нада показать, як весь світ побивається за усопшим на днє морском хором Алєксандрова.

Но голосування в СБ ООН зараз будоражить уми багатьох, фейсбук повниться самими замислуватими версіями, а в українському фейсбуці в основному усі клянуть хунту за антиізрїльський демарш, в результаті якого Бібі осєрчал, отказав у візиті Гройсману і дуже тупав ногами. В Бібі є для цього всі підстави, але треба розуміти, що на самом ділі трапилося.

Вкратце: Совбез ООН, який состоїть із шести постійних і дев’яти непостійних членів проголосував “за” ту резолюцію одноголосно, кроме США, які “воздержалися”. Україна, як ізвесно, тепер непостійний член СБ ООН і разом з 13 державами тоже голосувала “за”, результат відомий: з 15 членів 14 “за”, а 1 “утримався”, резолюцію прийнято.

В нас це визвало бурлєнія і крики про зраду українсько-ізраїльської дружби, складається враження, шо у всьому винувата одна Україна. Да, ситуація некрасива, особенно на тлі підтримки Ізраїлем накануні української резолюції щодо Криму. Але якщо почитати українську пресу, то создається враження будто із-за підлої поведінки України ця резолюція і пройшла. А от єслі би Україна хотя би воздержалася, то все було б інакше. Ні, не було б.

Бібі прекрасно знав, що таке голосування буде, нічуть не сумнівався які будуть його результати. Тому його уряд заздалегідь підготував план “Б”. Який зараз втілюється в життя і передбачає гарно зрежисовану, близьку до істерики реакцію офіційного Єрусалиму, а паралельно адресні прагматичні дії по відношенні до всіх країн-членів СБ ООН. У випадку з Росією – заігрування і усюсюкання (Хуйлу це нравиться), у випадку ж України – викликання чуства провини і бажання ісправить ситуацію. Стосовно інших країн, включно з Китаєм, США Британією та іншими – свої дії, окремі в кожному випадку, які враховують їхню специфіку.

Спрацює той план чи ні, сказати сложно, але дід з інтєресом наблюдає за діями дуже досвідченої і креативної ізраїльської дипломатії, яка дає зараз мастєр-клас як можна захищати інтереси держави в абсолютно здавалося б неблагоприятних умовах.

Чи можна було Україні голосувати “проти” тої резолюції? В принципі можна було б. На результат голосування це не вплинуло б, резолюцію би все-одно прийняли, але до України були б привернуті недоброжелатєльні вопросітєльні взгляди всіх западних партньорів. І ми почули б із Заходу хор звинувачень у подвійних стандартах Києва, флюгерство і непослідовність. А також недвусмислєнні погрози “ну харашо, наступного разу ми знатимемо які ви надійні партнери, пождіть трохи”. Вже не кажу про надовго зіпсовані стосунки з арабськими країнами. А взамін усього цього максимум, що би отримала хунта - це щире “дякую” від Бібі і проведений по висшому розряду візит Гройсмана.

Дід не виправдовує зараз хунту, яка голосувала “за”. Просто намагаюся показати, шо ситуація далеко не така проста, як може декому здатися. Я не вважаю, що хунта в цьому случаї прийняла правильне рішення – цілком можна було б і “утриматися”, подавши одночано своє “Особе мнєніє”, в якому пояснити причини утримання (тіпа, резолюція не зовсім збалансована та не враховує всіх обстоятєльств, бла-бла-бла і т.д., і т.п.). Але слід розуміти, що і в цьому разі напруги з західними союзниками уникнути б не вдалося. Тобто, для хунти в цій ситуації простого і єдино правильного рішення не було зовсім.

Але сталося як сталося, зараз хунті доведеться нормалізовувати стосунки з Бібі і як хунта викручуватимуться дід не знає. Впевнений, що гостра реакція Ізраїля не була для Києва несподіванкою, принаймні Гройсман спантеличеним не виглядав. Однак, не будемо забувати про уманський інцидент. Який наклався на ООНівські події і суттєво погіршив ситуацію. Так шо перш ніж приступати до нормалізації відносин із Єрусалимом хунта зобов’язана жорстко і показатєльно розібратися із свиноголовими дебілами. Даже не для того, щоб сподобатися Ізраїлю. А щоб очистити нашу країну від сміття. Чи з цим пов’язане термінове призначення нового главного поліціянта Черкащини, дід не знає. Але фамілія Лютий нічого хорошого тим свиноголовим не сулить.

Ну а пока над Мордором літає призрак смерті, Україна має показувати пример здоров’я і бадьорості. Бо дивлюся по стрічці суцільні соплі хворающих громадян, а це непорядок. Найшли час хворіти. Бажаю усім пошвидше одужати, а впредь турбуватися про здоров’я шляхом постійної, ругулярної, послідовної і розумної фізичної активності. Українці мають бути не лише красиві і розумні, але й здорові. І побільше любові у ваші домівки.

Оно в діда в котельній живуть коти і киці. Яких я ще восени пустив туди зимувати, бо жалко. В них є вільний доступ на вулицю, але ніхто чогось не уходить. Чого? Бо тепло і годують? Не тільки. Ото як я їх погодую, то вони діда сразу не відпускають. А стануть в шеренгу перед дверима і строго так: “А погладити?”. Мушу гладити. І тоді вони починають хором муркотіти, аж на вулицю чуть. Сусіди мабуть думають, що в діда у котельній якийсь мощний трансформатор работає. Бо здорові стали, аж страшно. До весни мабуть в тигрів виростуть.

Сохраняєм бадьорий бойовий дух, держим кулаки за всіх наших полонених, всіляко допомагаємо Армії і не забуваємо про фізкультуру та спорт.

І слєдім, шоб віздє парядок був! А не то, шо січас

Subscribe

 • ЯКЩО НАЗВАЛИ ГЕТЬМАНОМ...

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 17 ч. · ЯКЩО НАЗВАЛИ ГЕТЬМАНОМ... Коли якесь мурло, силячись принизити…

 • Клоун не розуміє мову попереджень

  Mason Lemberg Только что · Прочитав про те що заборона в'їзду Коломойському в США - це таке собі…

 • Резонанс

  Дмитрий Чекалкин 3 ч. · Андрій Смолій: А тепер цікаво: коли буде реакція багаторічних партнерів Ігоря…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments