emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Іронія долі зрадофіла.

Справедливості задля. Поет Олександр Олесь, навколо поховання якого нині розвернулися такі пристрасті - був ще той зрадофіл. Позаяк Олесь був симпатиком Грушевського, Винниченка та Петлюри - про вдаду гетьмана Скоропадського, яка у 1918 р. розбудовувала в Україні економіку, фінанси та армію, Олесь відгукувався виключно в дипазоні від "критично" до "глузливо".

Ба більше, після арешту Петлюри Олесь відмовився спілкуватися з Дмитром Донцовим (отим самим, що став творцем українського інтегрального націоналізму), бо на відміну від зрадофіла Олеся, Донцов тоді був не просто правовірним гетьмано-ботом, а ще й тодішнім Мінстецем - очолював гетьманську Українську телеграфну агенцію. Уникав Олесь спілкування також з Липинським і Міхновським - знову таки, через їхнє ставлення до гетьмана і гетьманату.

У листопаді 1918 р. у зв'язку з програшем у війні Німеччини і перемогою Антанти (пов'язаною угодою з Росією) перед гетьманом постало питання визнання України Антантою. Антанта відмовлялася вести переговори з будь-якими сепаратними утвореннями - лише з представниками Росії. Рішення було очевидне - об'явити себе правонаступницею Росії і укласти угоду з англійцями та французами від її імені (тим більше - французи самі до цього підштовхували). Розбудувати власну армію... А там...

Так з'явилася гетьманська Грамота про федерацію з Росією.

Серед тих, хто виступив проти визнання України Антантою був Олесь - його вірші у той час вітали протигетьманське повстання Директорії, яке переговори з Антантною перекреслило назвжди і залишило Україну з Москвою сам на сам. Чхати, що про істиний сенс Грамоти про федерацію гетьманці криком кричали - ліваки Винниченка казали зовсім інше, а гетьмано-ботських газет Олесь, звісно, не читав.

Усе це не завадило Олесю втекши у 1919 р. на Захід від більшовиків (вони припхалися зразу, як його другани Винниченко і Петлюра розвалили адміністративну систему і армію), розразитися там обуреним:

Коли Україна в нерівній борьбі
Вся сходила кров'ю
І слізьми стікала
І дружної помочі ждала собі,
Європа мовчала.

Я тут спеціально переглянув. Жоден з нинішніх "дисидентів" не закликав зібрати там... кошти на перевезення Олеся в Україну, наприклад.

Бачте, яка вона - доля? Все життя бути зрадофілом, аби тебе переховували гетьмано... вибачте, порохоботи.

А кому ще?

Subscribe

 • Грязный стукач

  Борислав Береза 4 ч. · То, что Серёжа Лещенко стал банальным наёмником Банковой все уже давно…

 • Торговля на крови

  Юрій Бутусов 2 ч. · Торговля на крови: зачем Зеленский начал масштабные закупки электрики у…

 • “Здесь был Вова”

  Павел Казарин Вчера в 08:53 · Президентская каденция Владимира Зеленского достигла экватора.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments